Mladší žáci přeborníky Pardubického kraje

Nadpis zní optimisticky, je ale potřeba uvést věci na pravou míru. Soutěž mladších žáků se v této sezóně hrála jako společný přebor Hradeckého a Pardubického kraje. Z Hradeckého kraje se účastnila Slavia Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou a obě tato družstva byla výkonnostně na vyšší úrovni, než družstva našeho kraje a po zásluze obsadila první dvě místa společné soutěže.

O vyšší kvalitě těchto družstev vypovídá i to, že náš tým nedokázal ze celou sezónu vyhrát nad těmito soupeři ani set. S každým jsme hráli čtyřikrát a nejblíže jsme k vítězství v setu byli 20. října a 1. prosince s Rychnovem 24:26, resp. 23:25 a 12. ledna 24:26 s Hradcem.

Nechci malovat čerta na zeď, ale tuším, že za dva roky bude mít výběr Pardubického kraje problém. A pozor, bude to, stejně jako letos, rok olympijský.

Abych zakončil mírně optimisticky - na závěrečném turnaji KP 30. března v hale Na Střelnici ve Svitavách jsme do poslední chvíle bojovali o zlaté medaile. Situaci jsme si zkomplikovali prohrou s Letohradem, ale náš konkurent v boji o zlato Česká Třebová zase překvapivě podlehl Poličce. Vše rozhodl úplně poslední zápas právě proti Třebové. Nám stačilo uhrát set. První set prohra 23:25, obavy, nervozita. Do druhého setu stanovena taktika vše přes Andyse a bylo z toho jednoznačné vítězství 25:14. Výhra v tie-breaku 15:10 stvrdila naše první místo mezi družstvy Pardubického kraje.

Výsledky:

Svitavy - Letohrad 0:2 (-20, -24)
Svitavy - Hradec Králové 0:2 (-13, -5)
Svitavy - Rychnov nad Kněžnou 0:2 (-16, -12)
Svitavy - Polička 2:0 (19, 18)
Svitavy - Česká Třebová 2:1 (-23, 14, 10)

Konečná tabulka společného přeboru Pardubického a Hradeckého kraje:

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll