Mladší žáci zahájili v Hradci Králové

Do krajského přeboru mladších žáků se pro tuto sezónu přihlásila pouze dvě!!! družstva z Pardubického kraje Letohrad a Svitavy. To je největší bída za poslední roky. Kde jsou volejbalové bašty Česká Třebová, Choceň, Lanškroun, Litomyšl, Ústí nad Orlicí??? V sousedním Hradeckém kraji to jsou družstva tři a tak se nabízelo spojení obou soutěží do jedné. Po domluvě krajů se tak i stalo a budeme se dále potkávat s Hradcem Králové, Rychnovem nad Kněžnou a Trutnovem.

Začínalo se v Hradci na nových kurtech za halou Slavie. První zápas s Letohradem byl vyrovnaný, bohužel jsme prohráli v tie-breaku. Pak jsme nastoupili proti domácím. Zajímavý byl druhý set. V něm jsme si vytvořili solidní náskok o 10 bodů. Na servis Hradce ovšem přišel hráč č. 11 Řehák a sérií nechytatelných (pro nás) plachtících podání nejenže náskok srovnal, ale připsal i několik bodů navíc pro Hradec. My už jsme se na víc nezmohli.

Třetí a čtvrtý zápas byl jednoznačný. Nejdříve jsme jasně přehráli tým Trutnova, který evidentně s volejbalem teprve začíná, no a nakonec jsme jasně prohráli s Rychnovem, který se pro tuto sezónu jeví jako favorit na zisk zlatých medailí.

Výsledky 1. kola (21.9.2019):
Svitavy - Letohrad 1:2 (-21, 14, -11)
Svitavy - Hradec Králové 0:2 (-17, -22)
Svitavy - Truntov 2:0 (9, 11)
Svitavy - Rychnov nad Kněžnou 0:2 (-17, -10)

Svitavy reprezentovali: Filip Jansa, Matěj Kavalír, Marek Meluzín, David Novák, Samuel Přikryl, Petr Švihel a Matěj Volgyi

Druhé kolo se hraje 12. října v Trutnově, ale my máme volno, takže další zápasy šestkového volejbalu nás čekají až 16. listopadu v Letohradě.

Rozpis a tabulka zde.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll