Mladší žákyně: Áčko o zlato, Béčko senzačně udrželo Bskupinu, Céčko se pere s absencemi

Poslední únorovou sobotu jsme na třech frontách bojovaly v dalším kole mladších žákyň. Po měsíční pauze hrálo Áčko mezi nejlepšími v Žichlínku, Béčko na Riegrovce a Céčko v Litomyšli.

Átým má výborné výsledky, jako jediný tým nepřetržitě od začátku soutěže hraje v nejlepší skupině, v soutěži bojuje o zlato s Žichlínkem, v posledním kole ale využily hráčky domácího prostředí menší tělocvičny a nejlepší výkonnostní skupinu ovládly. Naše hráčky mají ještě tři kola na to, aby zabojovaly o titul Přeborníka kraje.

Béčko v lednu ve Chvaleticích postoupilo do druhé výkonnostní skupiny, kam již jednou nakouklo na podzim. Všichni jsme čekali, co se bude dít se změnou na vrchní servis. Prvním soupeřem byl tým Chocně, který v soutěži pravidelně pendluje mezi 2.a 3. skupinou. Začátek byl mírně posunutý, protože soupeřky jely na Felberku a pak trochu bloudily. Snad i to přispělo k naprosto neočekávanému prvnímu setu, ve kterém jsme je, zejména zásluhou podání Kačky Hnátové, téměř k ničemu nepustili. Další sety byly už vyrovnanější, ale zcela po zásluze vítězství 3:0. Holky hrály s chutí a minimem chyb.

Ve druhém utkání se střetla Choceň s Lanškrounem, kterému se v minulém kole "podařilo" poprvé sestoupit z nejlepší skupiny. Choceň prohrála 0:3, zejména poslední set byla velká bitva. Tento výsledek však rozhodl o tom, že už nemůžeme sestoupit. K zápasu s Lanškrounem jsme tak již mohli přistoupit zcela bez zábran a vzhledem k výškovému i dovednostnímu rozdělení jsme neměli co ztratit, ale bohužel...

Soupeř byl zkušenější na první pohled. Pro Béčko to byl první kontakt s týmem, který zvládá hru na jednu vbíhavou nahrávačku a je již dobře organizován. Lanškroun nás od začátku zatlačil výborným servisem a my jen zachraňovali, udělali jsme si sami spoustu chyb, v podstatě jsme soupeřky ani nepotřebovali. Holky byly úplně mimo svou hru. Celý první set se rozkoukávaly a měly až přehnaný respekt. Ve druhém začala úřadovat levačka Kačky a bylo hned veseleji (skóre již nepůsobilo tak hrozivě). V rozehrách jsme ale stále tahaly za kratší konec. Lanškroun zcela zaslouženě vyhrál a postoupil zpět tam, kam patří :-)

Céčko nejelo zase kompletní, ale i tak jsme tak trochu doufali, že po několika vyrovnaných kolech by se holkám již mohlo podařit postoupit. Bohužel, dvě prohry 1:2 jak s domácí Litomyšlí, tak s Českou Třebovou B, znamenají návrat na dno. Trenéři si s tím moc hlavu nelámeme, důležitější jsou pokroky, které hráčky dělají.

A pro odlehčení - za zmínku stojí nebývalý počin Aličky Doubkové, která jela na zkušenou. Klasická situace odkládání svršků před začátkem zápasu a hromada oblečení všude kolem střídačky... tak v průběhu prvního setu se pan trenér otočí a vidí, co svět neviděl, Alička všechno oblečení poskládala krásně do komínků, sama od sebe! Dívejte: