Mladší žákyně - krajský přebor

Historicky první mistrovské utkání systémem 6x6 odehrála děvčata ročník 1995 a 1996 v sobotu 13.září 2008 v Poličce. Zde se konalo 2. kolo Krajského přeboru - mladší žačky (v 1.kole jsme měli volno).  

Systém soutěže: hraje se turnajovým  způsobem. Pět turnajů se hraje na podzim (na venkovních kurtech), čtyři turnaje se hrají v zimě (v halách) a pět turnajů se hraje na jaře (na venkovních hřištích). Všechny zápasy se hrají na dva vítězné sety (třetí set tie-break). Přihlášená družstva: TJ Svitavy, TJ Sokol Pardubice, TJ Spartak Polička, TJ Sokol Kunvald, VO TJ Lanškroun,VK Litomyšl a TJ Slovan Moravská Třebová.

Družstvo Svitavy A doprovázeli trenéři Iveta Špačková a Jirka Kryštůfek. I přes prohru děvčata odvedla skvělý výkon. Na letním sportovním táboře v Hošťálkové se hráčky poprvé seznámily s vbíhající nahrávačkou a hned s tímto systémem nastoupily do soutěže. Je to poměrně náročný systém na pohyb, postřeh, postavení hráček na hřišti atd., ale zato umožňuje využití 3 smečařek při útoku. Z výsledků je jasné, že děvčata bojovala do posledního míče.

Svitavy - Lanškroun    1:2  (22:25, 26:24, 8:15)

Svitavy - Polička  0:2    (22:25, 22:25)

Další kolo se hraje 27.září 2008 ve Svitavách

Foto: Jirka Švihel

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll