Mladší žákyně v akci hned první víkend v roce

V sobotu 5. ledna 2019 jsme uspořádali malý turnájek pro dívky, co začínají s šestkovým volejbalem. A protože jich máme v oddíle hodně, složili jsme rovnou tři družstva. Dvě vzešla ze starší přípravky, jeden tým k obehrání hráček, které začaly trénovat později, nebo mají méně herních zkušeností, postavila skupina mladších žákyň.

Do haly Na Střelnici za námi přijela ještě Choceň, Česká Třebová a rovnou ze soustředění i Žichlínek. Celkem šest týmů od 13. hodiny hrálo na třech kurtech na dva hrané sety každý s každým.

Pro Jedničky to bylo poprvé, kdy do hry vstoupilo vrchní podání. Nejen, že si je mohla každá vyzkoušet dát, ale hlavně zkusit takový servis přihrát. Aby se turnaj nezvrhnul v delší série vrchních servisů s absencí mezihry, stanovil se maximální počet podání v jedné rotaci na tři.

Složení družstev:

Jedničky modré - Burešová, Hnátová, Makovská, Němcová, Pikovská, Švihelová, Trávníčková, Trejbalová.

Jedničky červné - Chlumská, Kerumová, Kloudová, Kolouchová, Michalková, Motálková, Pišínová, Prusáková

Svitavy - Bednářová, Kršáková, Olšánová, Pavlišová, Soukopová, Trávníčková, Vladíková.

Jasným vítězem turnaje se stal bez ztráty setu Žichlínek. Za ním pak dva Svitavské týmy. Čtvrtá Choceň a na 5. místě při dvou remízách na poměr míčů o 0,02 před domácími Česká Třebová.

Všechny hráčky dostaly sladkou odměnu. Cíl turnaje byl splněn a příští sobotu už pojedeme naostro v Krajském přeboru, kde Áčko (skupina Barči Smělé) průběžně soutěž vede, Béčko se snaží držet střed a pro Céčko je výhra každý získaný set.

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll