Mlžky - bramborová medaile má cenu zlata

8.května se konal Memoriál Jirky Lóna v Olomouci. Na tento již tradiční turnaj mladších žákyň  jsme vyrazili letos poprvé. Účast potvrdilo svým příjezdem všech 16 družstev, s mnohými jsme se setkali již v Mohelnici na pumpě na prvním kafi. Všechny rodiče potěšilo večerní rozhodnutí Jirky Švihela (nechtělo se jim určitě tak brzy vstávat), že jezdit Pendolínem bude jen on a proto vezmeme auta a pojede s námi. Vzhledem k průběhu celého turnaje si jeho účasti velmi cením.

Nejdříve byl rozstřel v základních skupinách, UP Olomouc B jsme zdolali v celku snadno, první set s Brnem byl jednoznačný ve prospěch soupeře, ale ve druhém setu děvčata bojovala o každý míč a nakonec jsme prohráli se ctí 23:25. V boji o 2. místo ve skupině jsme zdolali Frýdek-Místek. Takže paráda. V semifinále jsme remízovali s UP Olomouc A a po urputném boji vyhráli nad Uničovem. Takže nás čekal boj o 3.místo. Byl  to opravdu boj a možná strach z vítězství znamenal pro nás celkově 4.místo. Ale pro nás trenéry má toto umístění nádech zlata, protože děvčata dokázala v průběhu celého turnaje dokázat sobě i nám, že i přes únavu dokáží zabojovat, i skoro ztracené sety dotáhnout do vítězného konce a hlavně, že je volejbal baví. Také si cením jejich přístupu k celému turnaji mimo hřiště. Byl to opravdu pěkný sváteční den. Sice jsme děvčata přivezli domů až v 21 hodin unavené, zdecimované, symbolicky ke státnímu svátku jak z bojové vřavy, ale doufáme, že i spokojené se svými výbornými výkony.

Sestava: Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Anička Melicherová, Eva Šimková, Kája Václavková, Míša Bolcárová, Kristýna Kratochvílová 

Momentky z turnaje:

Úvodní nástup družstev, naše děvčata v dobré náladě

 

Zdravíme a jdeme na to:

 

 

Na turnaji se vyhlašovala nejlepší hráčka z každého týmu. Za TJ Svitavy Kristýnka

Chvíle slávy

A Míša pak přebírá diplom a cenu za 4. místo v turnaji

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll