Muži: Konečně vyhraný tie-break

V 6. kole jsme tentokrát narazili opět v domácím prostředí na tým Pardubic. Hned na úvod nelze nezmínit fantastické domácí publikum, které vytvořilo velmi bouřlivé  prostředí a má velký podíl na našem vítězství v prvním utkání. Ale popořadě…

Do prvního zápasu jsme vlítli, kdy se nám dařila především hra středem. Následující sety byly jak na houpačce. My střídali světlé momenty s absolutně černými a utkání dospělo až do zkrácené hry. Za zmínku stojí dvě nepřesná rozhodnutí sudích písknutá v náš prospěch, která parádně „nastartovala“ některé hráče Pardubic, což vyvrcholilo v pátém setu. V něm jsme prohrávali již 2:6, ale dokázali otočit na 11:8. Soupeř srovnává na 11:11 a divadlo začíná. V něm jsme šťastnější a vítězíme 15:13 (na straně Pardubic set končí s jednou žlutou a jednou červenou kartou !!!).

Druhý zápas po hodinové přestávce začínáme špatně. Soupeře dostáváme do sedla sériemi nevynucených chyb a najednou prohráváme 0:2. Ve třetím dějství se karta konečně obrací. Rozehrává se Onďas, který je neomylný především ze zóny I. Ve čtvrtém setu otáčíme ještě z 20:23 na 24:23, ale bohužel to byla naše labutí píseň. Zkušenější soupeř lépe zvládl koncovku a vítězí 3:1.

Příští kolo míříme do Letohradu a nezbývá než věřit, že se hráči dají během týdne dohromady především zdravotně.

Svitavy – Pardubice 3:2 (20,-20,19,-14,13), 1:3 (-20,-18,23,-24)

Sestava: Pipin (S), Melis (N), Kloby (B), Onďas (U), Doly (S), Zdenál (S), Máza (L) – Bury (S, U), Venca (N)