Muži: Mašinu se nedaří rozjet

Neděle, 2 listopadu ve svitavské hale a proti nám zkušený soupeř: Chvaletice. Tradiční sraz na devátou a ze sestavy chybí dva hráči bez udání důvodu: Pája a Brůža. Kdo zná Mázu (šeftrenér a libero v jedné osobě, pozn. autora) nepřekvapí ho, že tato situace jej parádně vytočila a naběhlé žily na jeho vyholené hlavě zmizely zřejmě až pozdě ve večerních hodinách. Vedení klubu hned zareagovalo vypsáním vysokých pokut. Ale popořadě:

První zápas, tradiční sestava, solidní návštěva. Začátek od nás opět nevýrazný až zakřiknutý. Soupeř se ujímá vedení, my v půlce setu dotahujeme, poté několik našich hrubých chyb a i přes velkou naší snahu Chvaletice získávají první set. Ve druhém se karta obrací. Držíme náskok. V nervózní koncovce jsme šťastnější. V polovině třetího dějství kolabujeme. Chybujeme v útoku, Melis několikrát na nahrávce (střídání). Do čtvrtého setu jdeme od začátku v základní sestavě. Soupeř ale zkušeně drží drobný náskok, který se nám nedaří dotáhnout. Prohra ve čtyřech setech.

Druhý zápas, Onďas na lavičce, Bury na smeč, Doly na účko. Začátek jako ze špatného snu. Chvaletice se ujímají výrazného vedení. Dvojité střídání na naší straně (Venca za Melise, Onďas za Dolyho). Kluci chytají šanci za pačesy. Náš projev je najednou živější. Vyhráváme následující set a vše je znovu otevřené. Bojuje se o každý míč. V koncovkách chybí někdy trochu štěstíčka, někdy trocha zkušeností. Se ctí prohráváme opět 1:3.

1:3 (-22, 23, -14, -20), 1:3 (-18, 23, -20, -23)

Sestava: Melis (N), Pipin (S), Kloby (B), Onďas (U), Doly(S), Zdenál(B), Máza (L) – Venca, Bury

Fotil Josef Horák:

Pomůžeme přikládat

Tak hoši, v sobotu držím palce. Mašina se rozjede, o tom já vůbec nepochybuju. Doufám, že Vám budou moje hlasívky chybět!!! Dejte vědět do Ostravy, tam se budeme snažit a potit my!!! Hrajeme v hale, kde se (podle slov domácích) topí podle toho, kdo přijede. Když jsme tam v první ligové sezóně hrály, bylo v hale 29 stupňů. Uhlí je prý dost.