Muži, ženy, juniorky, starší žactvo - informace trenérů před zahájením sezóny, ... a loučení

A je to tady, prázdniny v trapu, léto už taky končí, blíží se říjen - jsme na prahu nové sezóny. Nižší soutěže a mládež už na antuce zahájily. Halu volejbalově otevře ženské áčko 2. října, týden na to se poprvé (a zároveň doma) v 1. lize představí juniorky a chlapům to začne v neděli 17. října v České Třebové.

Zároveň se naše žákovské naděje chystají na kvalifikaci českého poháru - připojujeme tedy také informace od trenérů družstev o těchto želízkách.

                              

MUŽI - trenér Petr Sezemský

1. Jak probíhala příprava družstva na nadcházející sezónu?

Zopakovali jsme model z minulé sezóny. Hráči měli volný duben a květen, od června do poloviny srpna jsme chodili na box. Pod vedením Martina Volfa jsme odtrénovali 16 jednotek zaměřených na fyzickou přípravu a zocelení těla i ducha. To jsme prokládali tréninky na pískovém hřišti na bazéně. 13. srpna jsme zahájili tradiční jedenáctidenní soustředění v Hošťálkové, kde jsem měl k dispozici až na jednoho hráče kompletní tým. Zde se udělalo hodně práce a chválím hráče za přístup. Po návratu ze soustředění však nastala doslova katastrofa s účastí na trénincích vlivem různých brigád a odložených zkoušek na vysokých školách. Kloudně jsme se sešli až na přípravném utkání 7. září. Nyní pokračuje příprava už pouze dvakrát týdně, protože většině družstva začala tímto týdnem výuka na VŠ.

2. Jaké je složení týmu?

Z týmu nikdo neodešel, naopak se vrátil z českotřebovské juniorky náš odchovanec Pavel Simon. Složení družstva je následující (podle abecedního pořadí příjmení): N: Václav Liška a Marek Meluzín, U: Ondřej Ehrenberger, S: Jakub Bureš, Jakub Černý, Petr Doležal a Štěpán Ryšánek, B: Petr Jassa, Jakub Pavlík, Pavel Simon a Zdeněk Žižka, L: Jaroslav Ovad. Realizační tým tvoří Jakub Hynek a já).

3. Předpokládaní favorité skupiny/soutěže? Ambice našeho týmu?

Favoritem bude jistě opět zkušené družstvo Litomyšle, které loni vyhrálo, ale nepostoupilo z kvalifikace do ligy. Další silná družstva budou Kerhartice a Chvaletice a rádi bychom se k nim přidali i my.

4. Další informace

Dojde k dalšímu omlazení sestavy. Prvního nahrávače bude hrát Venca Liška, aby se Marek Meluzín v případě termínové kolize mohl věnovat družstvu starších žáků a kadetů.

 

ŽENY - Ilona Snášilová (Langerová)

1. Jak probíhala příprava družstva na nadcházející sezónu?

Opravdová příprava začala v měsíci červnu, kdy jsme začaly trénovat třikrát týdně. Letos jsme měly méně fyzické přípravy, ale zahrnuly jsme nově posilovnu a více tréninků s míčem. Máme za sebou prozatím dva turnaje a na třetí se chystáme tuto sobotu. Zda to byla lepší varianta se uvidí v říjnu, jak zvládneme začátek soutěže.

2. Jaké je složení týmu?
Odešly: Renata Jelínková, Renata Odvárková, Lucie Šimková, Pavlína Švihelová- Němečková Hráčky: Anna Bartošová - smeč, Jana Bláhová - smeč, Kateřina Bláhová - univerzální hráčka, Martina Frohdeová - smeč, Olga Šauerová – univerzální hráčka, Kateřina Sezemská - blok, Monika Šařecová – univerzální hráčka, Vendula Svobodová - blok, Kamila Vykydalová - blok Nové hráčky: Vendula Šepsová –nahrávačka, Kateřina Jiskrová – smeč (staronová hráčka, již dva roky ve Svitavách trénuje), Sabina Roubalová - nahrávačka

3. Předpokládaní favorité skupiny/soutěže? Ambice našeho týmu?

Favorité jsou stále stejní, protože nikdy nepostoupí do vyšší soutěže, takže Frýdek Místek, Přerov a Lanškroun, který má stále vyzrálejší a neměnící se tým. Toto jsou též družstva, která se umístila před námi, takže naše ambice jsou dostat se alespoň o nějaký ten stupínek výš. Porazit konečně Frýdek Místek a to by snad pro začátek stačilo.

4. Další informace

Soutěž zahajujeme v domácím prostředí. 2. října nás čeká Lanškroun, takže opět velké regionální derby, ve kterém nikdy není předem jasný vítěz, a 9. října opět v hale Na Střelnici přivítáme nováčka soutěže – Přímětice. Tímto Vás chceme všechny pozvat, abyste přišli podpořit naše družstvo žen v nové volejbalové sezóně 2010/2011. DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

JUNIORKY - Marcela Sezemská

1. Jak probíhala příprava družstva na nadcházející sezónu?

Na začátku by měla zaznít informace, že do kategorie juniorek jsme postavili zcela nový tým, který nemá „minulost“. Tím myslím, že spolu děvčata nehrála soutěže žákyň, ani kadetek, nejezdily spolu na soustředění, turnaje apod. Kdo trénuje děvčata, dobře ví, jaký problém nás může potkat. Pokud však chceme (a to určitě ano!) konečně dobudovat a uzavřít v ženské složce celý systém, tj. obsazovat všechny věkové kategorie, nezbylo než trochu (víc?) zariskovat. Naše nabídka směrem k hráčkám je víc než parádní, jak s ní naloží, uvidíme. Rozhodně se ukáže (už se ukazuje!), která chce volejbal dělat doopravdy a která jednou jo, jednou ne…
Základem nově vytvořeného týmu jsou čtyři „dvaadevadesátky“. Zůstaly z velmi dobrého družstva, které se nám před třemi lety rozpadlo. Spojili jsme je se současnými kadetkami – ročník 1994. Jenže se teď bohužel ukazuje, že i z těch kadetek to jen málokterá, když se družstvu „upisovaly“, myslela skutečně a doopravdy. Tak uvidíme, doplnit mladšími, s opravdovým zájmem o volejbal, to snad nebude až tak složité.
A k přípravě? Soustředění v Hošťálkové absolvovaly jen kadetky a mladší, další přípravu hodně narušily prázdninové pobyty a brigády, teď k tomu přibyly ještě taneční, … Rozhodně jsem si myslela, že do dnešního dne uděláme podstatně víc. Navíc nás aktuálně trápí zdravotní stav dvou základních hráček, tak uvidíme.

2. Jaké je složení týmu?


Kombinování věkových kategorií v týmu jsem již trochu naznačila a pokud jde o jména a posty, pak by mělo být složení asi takové: Denča Andrlíková (U), Míša Brůžičková (B), Šárka Holasová (B), Anežka Kovářová (S), Zuzka Odvárková (N, L), Kikina Šimková (S, B), Lucka Šimková (N, U), Dana Havlová (L), Markéta Zelinková (S), ze současných kadetek by snad mohly vypomoci: Denča Antošová, Kikina Prokopová, Barča Šimková a Vendy Tmejová. S dalšími se jistě a nastálo počítat nedá.

3. Předpokládaní favorité skupiny/soutěže? Ambice našeho týmu?

Soupeřky neznáme, vše bude nové, poprvé. Ambice týmu odhadnout neumím. Byla jsem docela optimistka, ale uplynulých čtrnáct dní mě přimělo k větší opatrnosti a obezřetnosti. Hodně bude záležet na zdravotním stavu týmu.

Letos se budou z oddílu snažit dostat se přes kvaldu do Českého poháru po loňském úspěchu opět starší žáci, po delší době se o tuto zkušenost nenechají připravit starší žákyně. Oslovili jsme i trenéry těchto složek, aby nám poskytli pár informací.

 

Jestřábi a Ďáblové (starší žáci) - Elvis

1. Kdy je kvalifikace na Český pohár?
Kvalifikace je o víkendu 13. - 14. 11. v Hradci Králové. Nenechávám nic na náhodě a již je zabookovaný osvědčený penzion U mlejna. Jenom je teď trošku lámu na ještě lepší cenu. Však nechci slevu zadarmo! Mohu jim slíbit, že bude vše v pořádku a že již s námi ten hráč, co nevrací klíče od pokoje, nejede!

2. Kdo o ni bude usilovat - složení týmu?

Z minulé sezóny nám zbyli kluci z Ďáblů, co je měli rodiče později, a tak jsou to ročníky 1995-6. Ti se budou náramně hodit. Zkušeností mají hafo, mladší ročníky něco naučí, no mají to vlastně v malíku! Horší bude moje oplakání hvězd piškotových, paloušových, jež to budou muset vybojovávat v jiných galaxiích ...

3. Jak probíhá příprava družstva?

Příprava je od Hošťálkové různě pospojována, aby hráli spolu ti, co budou řádit v poháru a také se chceme předvést na turnaji ve Vídni (původní název hl. města zněl Vedunia a znamenal něco jako potok v lese - teď má o půl miliónu obyvatel více jak Praha pozn.red.).

4. Ambice?

Samozřejmě vyhrát KP, pak v poháru dosáhnout ještě lepšího umístění, než-li v našem prvním ročníku, plus probojování se do bojů na mistrovství republiky. Tady by se měli stanovovat i nějaké dílčí odměny za splněné cíle. Nemyslím tím u takto mladých ogarů price money, ale nějakou motivaci. Musím do toho zatáhnout rodiče, pak oddíl, melisovu kasu s fondem chlapů a kdyby se něco cuklo na radnici ...

 

STARŠÍ ŽÁKYNĚ - Jirka Švihel (pozn. redakce - trenér pojal otázky jako námět na slohové cvičení)

Soutěžní sezónu 2010/11 začínáme kvalifikací čp již tento víkend (24. - 26. září) v Bílovci. Pro všechny hráčky (i pro mne) to bude premiéra v této celorepublikové soutěži a cílem bude postoupit z kvalifikace, ve které bude o postup mezi 16 týmů bojovat celkem 24 družstev.
V základní (rozřazovací) skupině se utkáme s družstvy Lanškrouna, Ostravy a Zlína. Dle umístění budeme následně nasazeni do šestičlenné skupiny, ve které už půjde o boje s přímým postupem do 1. nebo 2. osmičky, či o nepostup z kvalifikace. Předpokládaná základní sestava bohužel nedopadne, na poslední chvíli nemůžeme počítat se zkušenou nahrávačkou (nejede Vendy Tmejová - 1995), což se na výkonu jistě promítne. Na nahrávce tak dostanou velkou příležitost děvčata ročníku 1997 - Lucka Vízdalová a Nikča Haraštová. Naše síla by měla být na bloku - Barča Šimková, Míša Urbánková, Sára Benková. Na postu smečařek počítáme s Didi Křivkovou, Terezou Kissovou, Míšou Frantovou a diagonálními hráčkami budou Verča Andrlíková a Áďa Marvanová.

Dále nás čeká KP starších žaček, kam jsou přihlášena dvě družstva – základem „A“ týmu jsou hráčky ročníku narození 95/96 (hrají současně KP kadetek), které doplní děvčata ročníku 1997, na nichž by měl „stát“ tým v příští sezóně. Ambicí tohoto družstva by mělo být vyhrát KP a nominovat se tak na mistrovství republiky. „B“ družstvo má za úkol hlavně hrát, získávat zkušenosti a pokusit se urvat nějaké ty bodíky.

Soustředění v Hošťálkové proběhlo dobře, i když účast hráček nebyla stoprocentní. Bohužel následné období bylo ovlivněno mnohými absencemi. Družstvo připravující se na český pohár se sešlo až začátkem září, kdy nám oddíl umožnil připravovat se v hale a tělocvičně (dvě víkendová minisoustředění), ale společné tréninky by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Hra už se začíná podobat volejbalu ☺, ale stále nás čeká hodně práce. Nejvíce mě trápí nesoustředěnost a roztěkanost (zejména mladších hráček) při hře. Na tom musíme zapracovat. Děvčata ví přesně jak, co, kdy, kam zahrát (soudě dle jejich komentářů typu: já jsem to chtěla, ale ono to nešlo) …ale protože sledují veškeré dění v hale, kdo zrovna visí na laně u stropu, kdo zrovna pije kafe u automatu, kdo má jaké nové náušnice, atd. nesledují hru a dělají základní chyby. Tak to bude náš velký trenérský úkol, přimět tohle stádečko svitavských Gazzelles táhnout za jeden provaz a hrát pořádný volejbal.

Děkuji všem rodičům hráček za podporu a již teď vás zvu na první domácí zápasy KP starších žaček, které proběhnou v neděli 17. října v hale Na Střelnici mezi našimi družstvy „A“ a „B“. Speciální poděkování patří mojí ženě Pavlínce za pomoc při trénincích, na soustředění a za vzácné rady, jak ve zdraví přežít „útoky“ téhle pubertální party svitavských Gazelles.

 

Všem trenérům moc děkuju za poskytnutý čas, který vzhledem ke skloubení vlastní tréninkové činnosti a náročného programu spojeného se střídáním volejbalových reprezentací v našem městě, byl jistě drahý.

 

Dále bych ráda poděkovala všem, co se mnou kdy rozhovor dělali. Dnešní středeční "čtvrteční rozhovor" je na dlouho poslední, který vydávám. Rozhovory pokračují dál, o Vaši zábavu se budou starat Vendula Tmejová, Michal Palla, Jana a Katka Bláhovy a už příští týden se můžete těšit na Elvise. Obměna redaktrorů jistě poslouží k větší pestrosti a nápaditosti a doufejme, že i Vaší spokojenosti. Přeji příjemné počteníčko...

Pavlína

 

 

 

 

 

 

 

Český pohár 2010-11 - žáci

Jen pro zajímavost žáky čeká v Českém poháru dvoudenní kvalifikace v Hradci Králové skupina G s družstvy TJ Nový Jičín, VSK Český Krumlov, Sokol Pardubice 1 a SK Kometa Praha B. je přihlášeno 35 družstev a celkově bude se hrát 91 zápasů!

Rozpis kvalifikace ČP žáků v HK

Kompletní rozpis naleznete na stránkách ČVS - zde.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll