Na pozici smečaře přichází Petr Bohatec z Boskovic

Petr Bohatec
ročník 2001
196 cm

Chtěl bych navázat na tradiční Čtvrteční rozhovory (poslední příspěvek je z 30. prosince 2015) a postupně představit posily do extraligy kadetů U19. Prvním je Petr Bohatec, který přicházi z Boskovic.

Kdy a kde jsi začínal s volejbalem?

S volejbalem jsem začínal ve 3 třídě. Trénoval jsem v Boskovicích s žákyněmi pod Františkem Učněm, protože v té době bylo v mém ročníku asi jen 5 kluků, další rok jsem už trénoval s žáky, tréninky vedl Jan Bohatec.

Hrál jsi zatím stále za Boskovice, nebo jsi působil i v jiných klubech?

Když mi bylo 12 (6. třída), udělal se další nábor a vznikla nová skupina kluků ve věku 10-14 let. To jsme hrávali pohár 7. tříd. Od čtrnácti jsem začal hrávat za žáky. O prázdninách jsem odtrénoval přípravu s Volejbalem Brno. Ale kvůli rozhodnutí, že na střední chci zůstat v Boskovicích, jsme spolupráci ukončili po necelém roce. Další rok jsem trénoval s kadety/juniory a občas se i dostal na hřiště jako libero.

V 16 letech jsem hrával již i na smeči s juniory a občas i chlapy. V kadetech jsem byl kapitán, ale protože se náš tým v půlce sezóny rozpadl, začal jsem hostovat v Letovicích. 

Co očekáváš od sezóny v extralize kadetů?

V letošní sezóně je mým cílem hrát finálový turnaj extraligy, myslím že máme silný tým se skvělým kolektivem.

Dotaz pro trenéry Jardu Ovada a Petra Maruše - na jaký post s Petrem počítáte a kde vidíte jeho přednosti?

Petr je hráč primárně na pozici smečaře. Hlavní síla je v kvalitním útoku z výšky přes blok soupeře, dobrá obrana razantních útoků soupeře v poli. Má zkušenosti i ze soutěží dospělých.

To jsou mi novinky!

Nové posily, díky za informace - díky za rozhovor!

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll