Na půdě prvního celku tabulky jsme neměli šanci i z důvodu marodky a zranění v týmu.

V dalším pokračování soutěže jsme zajížděli do České Třebové. Marodka a zranění řádily dál.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Svitavy 3:0 (15,21,9)

V základní sestavě Dvořáková, Šimková E., Šimková B., Sýkorová, Šrůtková a Hendrichová, na střídačce nikdo, jsme nastoupili proti favoritu s odhodláním ho aspoň trochu potrápit. V začátku jednotlivých setů jsme drželi krok, ovšem v průběhu zápasu se ukázala zkušenost soupeřek, jejich výšková převaha a soupeř nám nedovolil uhrát ani set. Ale nakonec sympatický výkon našeho družstva, které pokud bylo přihráno, dokázalo soupeře docela trápit.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Svitavy 3:0 (11,14,16)

Vzhledem k počtu hráček a jejich možnostem použití byla sestava stejná jako v prvním zápase. I průběh jednotlivých setů byl podobný jako v prvním zápase. Domácí v pohodě zápas dovedli do vítězného konce a my byli rádi, že se nám podařilo oba zápasy dohrát bez zranění, které by bylo velkou komplikací.

Co hodnotit? Evča Šimková v roli přihrávající smečařky mile překvapila. Některé její útoky měly parametry a vzhledem k jejímu mládí (prvním rokem juniorka) se vůbec neztratila. Stejně na tom byla i Šrůtková, která na tomto postu hrála vůbec poprvé v sezoně. Libero Sýkorová, tentokrát na postu univerzálního hráče dokazovala, že pokud by ji nechyběly centimetry výšky, asi by to šlo. Blokařky s nahrávačkou odvedly svoje, pokud bylo přihráno, útoky středem dělaly body.
Tak se rychle oklepat, vyléčit zranění, vyklidit marodku a bojovat…

Za Svitavy hráli:
Klára Dvořáková, Evča Šimková, Verča Hendrichová, Bára Šimková, Markéta Šrůtková, Míša Sýkorová

Trenér: Martin Knížek

Evča

Jen drobnost, Evča je ještě kadetka.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll