a nebudu a nebudu a nebudu ... si volat!!!

V sobotu jsme k radosti Ještěrek odehráli další zápasy v prostředí haly Na Střelnici. Souběžně probíhala utkání mladších žáků, netradičně jsme začínali ve stejný čas - v devět.

Hostili jsme tým Žichlínku, který jsme měli možnost v případě dvou výher ještě přeskočit v tabulce. Na podzim jsme si domů vezli dvě prohry, ale tehdy jsme nehráli s jedinou klasickou blokařkou. Soupeřkám jsme moc práce nedali, ačkoliv jsme jeden set urvali.

TJ Svitavy "B" - TJ Žichlínek 3:2 (23,22,-23,-18,13), 0:3 (-14,-22,-25)

Sestava: Dědková, Drejslarová, Hendrichová, Kociánová, Mašlánová, Motálková, Vondrová

Soupeřky měly výškovou převahu, na své straně i razanci a zkušenosti. Ještěrky výborně blokovaly a do čtvrtého setu byly téměř bezchybné v poli. Problémy nám způsoboval servis nahrávačky a účka soupeře, při kterých jsme dostávaly bodové šňůry, naštěstí měl soupeř s příjmem také problémy a Ještěrky oplácely stejnou mincí.

Škoda, že nevyšla koncovka 3. sady, kdy jsme vlastními chybami soupeřkám výhru darovali. Čtvrtý set byl poznamenán naražením brňavky Kačky hned v začátku. Holky nebyly schopné vzít příjem, případně i z dobře nahraného míče složit útok. Soupeřky začaly hrát míče zadarmo a to byl náš konec. Pinkané míče odkudkoliv kamkoliv nám činily obrovské problémy. Jejich útok jsme totiž buď zablokovali nebo chytli v poli, takže konečně účinná zbraň.... Bodovali jsme snad jen přímo ze servisu, což na zdramatizování setu to nestačilo.

Tiebreak skončil nejtěsnějším rozdílem, ačkoliv jsme měli nahráno. Napínavou koncovku jsme zvládli.

Vstup do druhého utkání byl katastrofální, zrovna seděla Terka a její houževnatost na hřišti chyběla. Soupeř nasadil do hry novou hráčku, která evidentně s volejbalem začíná. A hned první kontakty této hráčky přinesly tři body - ze spodního servisu... pokračovalo méně útočné pojetí soupeřek, které nám stále činilo velké problémy (jediná razantní smeč za celý zápas od holek s takovými parametry je při nejmenším překvapující).

Ve druhém setu opět tečeme o 8 bodů, nicméně Ještěrky zapnuly a hrály krásný útočný volejbal, v koncovce zkušený soupeř pouze půjčuje míč na naši stranu, což mu stačí k těsnému vítězství. Ve třetím setu konečně taháme za delší provaz, náskok promrháme na příjmu a v tahanici v koncovce má soupeř více štěstí.

Nedisciplinovanost v postavení a v mluvení na hřišti se táhla oběma zápasy jako červená nit. V rozhodujících momentech právě toto rozhodovalo.

Je to škoda, protože je evidentní výkonnostní růst u všech Ještěrek. Stále se učíme a nové věci postupně přechází i do hry, ale chyby pramenící z nedodržování postavení a odmítání volat si jsou tak zbytečné...

Škoda, mohli jsme ještě pořadí KP kadetek trochu zdramatizovat v náš prospěch. V neděli 17. 3. nás čeká ještě dohrávka s Pardubicemi na ZŠ Riegrova, která však v konečné tabulce nic neovlivní.

Pavlína

Tabulka:

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun A VO TJ Lanškroun A 18 18 0 0 54:8 1531:1083 53
2. rozpis druzstva TJ Spartak Polička A TJ Spartak Polička A 18 15 3 0 47:16 1265:907 44
3. rozpis druzstva TJ Sokol Pardubice I. A TJ Sokol Pardubice I. A 16 9 7 0 33:27 1234:1233 27
4. rozpis druzstva TJ Žichlínek A TJ Žichlínek A 20 7 13 0 31:42 1369:1394 23
5. rozpis druzstva TJ Svitavy B TJ Svitavy B 18 5 13 0 19:42 1174:1348 14
6. rozpis druzstva VK Litomyšl A VK Litomyšl A 18 0 18 0 5:54 835:1443 1