Nečekaný bod z Vysočiny

Včera bylo odehráno další kolo 1. ligy kadetek. Za soupeřkami jsme cestovali opět do Jihlavy. Jízda byla plynulá a bez problémová... teda až do Jihlavy, kde se opravují místní komunikace, objížďky nás provedly po městě, které budeme nazývat městem semaforů (a na všech semaforech svítila samozřejmě červená), ale nebýt neznámého sympaťáka spěchajícího na vlak, hledáme halu snad ještě teď.

KCTM Vysočina - TJ Svitavy 3:1 (8,-19,12,9); 3:2 (15,-20,-20,14,7)

Sestava: Loukotová, Bolcárová, Vrabcová, Šimková, Kratochvílová, Fiedlerová, Václavková, Šrůtková

Tentokrát nás čekal aktuální lídr skupiny, který ztratil v předchozích čtyřech utkáních jediný set. Ve čtvrtek jsem vzhledem ke zraněním, virózám a školním akcím chtěla domluvit přeložení zápasu, bohužel nám soupeř nemohl vyhovět.

První zápas byl pouze o příjmu, námi získaný druhý set byl způsoben zaskočením prostřídané sestavy, kdy naše holky využily šance a hned na začátku setu při podání Týny odskočily na 8:1, pak i Fiedlerka přidala pár Torpéd a za stavu 4:11 postupně dochází k navracení hráček ze základu na plac. Náskok však udržujeme a set získáváme. V dalších dvou sadách už výběr z Vysočiny nezaskočíme. Pár diváků včetně paní Bolcárové se bohužel pěkného volejbalu nedočkalo.

Druhé utkání na náš popud začíná již za 20 minut. První set nechávám hrát pouze žákyně, které dnes (neděle) hrají kvalifikační kolo Krajského přeboru. Výkon se mi zdá mnohem bojovnější, důvodem je jistě lepší přihrávka servisu, nicméně v rozehře máme velké problémy s razantním útokem soupeřek. Prostřídávám smečařky, vstup do setu ještě nevěští nějakou změnu, ale v prostřední pasáži setu se dostáváme ze stavu 4:10 a 6:14 na 19:19 neskutečným vyčapáním soupeře, který neví, kam útočit. Vše podpořila Loukotka servisem a do koncovky soupeřky (již opět v základu) dostáváme pod tlak, ten zřejmě způsobuje nevynucené chyby. Vítězíme 25:20, holky jsou v eufórii (možná i diváci, protože je konečně na co koukat). Třetí set máme pevně v rukou, od začátku postupně přisypáváme bodíky, soupeřkám se daří pouze točit, výrazně jsme po příjmu zlepšily i pole. A konečně i zablokujeme, lavička povzbuzuje, holky si fandí. Nádhera.

Čtvrtý i pátý set opět hoříme na příjmu ve stejné sestavě. Vysočina byla lepším družstvem, ale za ty dva sety si bodík opravdu zasloužíme.

Zpáteční cesta byla zpestřena dělobuchem, který vybouchl u mého zadního kola. Tato "legrace" pocházela zřejmě od chlapců v dodávce stojící před námi na semaforech před Havlbrodem.

Aktuální tabulka:

1. rozpis druzstva KCTM Volejbal Vysočina KCTM Volejbal Vysočina 6 5 1 0 0   18:4 522:361 17
2. rozpis druzstva TJ Minerva Boskovice TJ Minerva Boskovice 6 3 1 0 2   14:10 540:510 11
3. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun VO TJ Lanškroun 6 3 0 0 3   9:10 403:411 9
4. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 6 2 0 2 2   11:14 466:557 8
5. rozpis druzstva ŠSK Demlova Jihlava ŠSK Demlova Jihlava 4 1 0 0 3   5:9 287:309 3
6. rozpis druzstva TJ Sokol Bedřichov TJ Sokol Bedřichov 4 0 0 0 4   2:12 270:340 0

Za týden hrajeme tradiční derby s Lanškrounem. O velmi důležité body budeme hrát v hale Na Střelnici v 10:00 (první utkání, druhé po dohodě družstev cca 12,30).