Nepovedený konec jinak povedené sezóny

O víkendu jsme si – alespoň co se sportovního časového vytížení týče – zkusily malou generálku na kvalifikaci. V pátek příjezd ze škol, prací aj. do haly na trénink, v sobotu dvojzápas s Letohradem a v neděli dohrávka s Chvaleticemi. Ze čtyř zápasů tři výhry je vcelku pěkná bilance, bohužel prohra přišla na samotný závěr.
Svitavy – Letohrad: 3:0 (21,14,21) a 3:1 (-20,16,22,19)
Svitavy – Chvaletice: 3:0 (18,22,24) a 0:3 (-24,-19,-19)

Po dlouhé době jsme si v pátek na tréninku vyzkoušely centrální hřiště, na kterém jsme díky dohrané sezóně svitavských volejbalistů sehrály oba víkendové zápasy. Věděly jsme, že nás čeká vcelku náročný víkend, na takové zatížení většina hráček už není zvyklá...
V sobotu jsme začínaly v 9:30, protože hala měla na programu od 17hod. „mattonku“ a nechtěly jsme riskovat, že nestihneme skončit včas. Do zápasu jsme nastoupily koncentrovaně a vybudovaly si pohodový náskok. Letohrad sice v koncovce trochu „kousal“, ale výhra 25:21 nás uklidnila. Druhý set byl naší jasnou záležitostí a už jsme měly v myšlenkách jasně vyhraný zápas. Holky z Letohradu ovšem ukázaly svoje kvality a za stavu 14:18 v náš neprospěch jsme musely vzít time-out. Ten evidentně pomohl, skóre jsme srovnaly na 20:20 a koncovku si pohlídaly. Za 66 minut bylo dohráno, a tak jsme se domluvily, že druhý zápas odehrajeme hned. Do něj jsme nastoupily v jiné sestavě, což holkám „ze střídačky“ situaci moc neusnadnilo. První set byl spíše zahřívací, sehrávací a soupeřky měly po celý jeho průběh navrch. Vše se ale od druhého setu otočilo, vyhrály jsme tři sety v řadě a po 13 hod. už seděli s doprovodem v dobré náladě Na Kopečku.
Sestava: náhra – Pája, Sabka; blok – Bláža, Wendy; smeč – Monča, Hanka, Marťa; účko – Jája, Anežka.

Druhý den ráno jsme se sešly v hale ve vcelku dobré kondici, navíc k nám přibyla čerstvá síla – Anička. Chvaletice za sebou měly dvě sobotní výhry s Chocní a o půl desáté se pomalu začaly „trousit“ na palubovku (dorazily v šesti). Stejně jako v sobotu jsme do zápasu vstoupily dobře, vybudovaly jsme si ve střední části náskok, který jsme si udržely až do konce setu. Převahy jsme ovšem nevyužily a na začátku druhého setu se do mírného vedení dostaly naopak soupeřky. Ve střední části jsme dokázaly manko vymazat a s koncovkou jsme si s přehledem poradily. Chvaletice se ovšem výkonnostně stále přibližovaly. Třetí set byl vyrovnaný až do samotného závěru, ve kterém jsme vyhrály nejtěsnějším rozdílem 26-24 a měly před sebou poslední letošní zápas v krajském přeboru. Pauza byla tentokrát hodinu (přeci jen už byla znát nějaká ta „únava materiálu“ :) ). Ochutnávka buchty a rozsedění nám bohužel moc neprospělo. Chvaletice začaly druhý zápas lépe, jejich náskok jsme vymazaly až při stavu 22:22. Ve vyrovnané koncovce vyhrály tentokrát soupeřky 26:24 a to patrně rozhodlo o dalším průběhu. Po zbytek zápasu jsme se až na světlé momenty nemohly prosadit, dělaly jsme spoustu chyb. Chvaletice naopak v poli bojovaly o každý míč, hrály s chutí a ukázaly mnohem větší touhu po vítězství. Za to si ze Svitav zaslouženě odvezly jednu výhru.
Sestava: náhra – Pája, Sabka; blok – Bláža, Wendy; smeč – Marťa, Hanka, Monča; účko – Anička, Jája; libero -Anežka

V neděli jsme vyzkoušely poprvé v sezóně zapojit libero, na kterém nastoupila, v ten den naše nejmladší hráčka, Anežka.
Wendy se nám na bloku za sezónu vyhrála. O víkendu předvedla jeden ze svých dosavadních nejlepších výkonů (jak v obraně, tak v útoku) a můžeme být rády, že má vzestupnou tendenci, která doufáme vyvrcholí o víkendu 20. - 22. dubna :)
Víkendové zápasy nám ukázaly jisté mezery v naší hře.
Do kvalifikace musíme zapracovat na příjmu a celkové hře v poli, kterou musíme kompenzovat naši dlouholetou „slabinu“ (oproti ostatním družstvům v lize) - absenci stabilního tvrdého útoku. Doufám, že pro zlepšení uděláme v přípravě všechny vše možné i nemožné a spravíme si po posledním zápase chuť...

Pozitivní bezesporu je, že jsme zůstaly všechny po víkendu celé a dnes jsme snad každá došla po svých tam, kam jsme potřebovala :)

Za celé družstvo děkuji divákům, kteří na nás nezanevřeli ani po „pádu do kraje“ a pravidelně nás chodili podporovat! Všem Gazelkám - zapisovatelkám, které nám přes sezónu chodily pomáhat.
A těšíme se na vás v kvalifikaci, jejíž pořadatelství snad získáme!!!