Nerozehranost po Vánocích - prohra v prvním zápase

Sraz k odjezdu do Chvaletic byl stanoven na 8:00 u haly a mělo se jet třemi auty. První komplikace nastala, když se k hale v osm přiřítila bílá oktávka z Moravské Třebové. Z okénka vykoukl Péťa (Jassa) a povídá "Mázo (Petr Sezemský), já jsem si zapomněl čočky, my se pro ně otočíme do Třebové, za půl hodiny jsme zpět. V kolik je sraz? To bychom ještě mohli stihnout.". Moji odpověd, že sraz je teď, už nejspíš neslyšel. Připomínám, že celou noc vydatně chumelilo. K tomu se váže druhá komplikace. Po chvíli následoval telefonát Onďase (Ehrenberger), který měl brát třetí auto, že je v Hradci zavátá cesta, že se nemůže vyhrabat. OK, nastartoval jsem káru a jel pro něj a v duchu jsem přemýšlel, jak vysvětlíme statistikovi Hyňovi (Jakub Hynek), že bude muset zůstat doma, že se v jedenácti lidech do dvou aut nevejdeme. Po návratu k hale jsem zjistil, že tuto situaci již citlivě vyřešil Jarin (Ovad). Vyjeli jsme sice o více jak půl hodiny později, ale do Chvaletic jsme dorazili včas - v průběhu třetího setu zápasu, který se hrál před námi.

Od Vánoc absolvoval náš tým mužů pouze čtyři tréninky a hned se to projevilo na předvedené hře v prvním zápase. V tom byly Chvaletice lepší úplně ve všem. Nebyli jsme schopni zablokovat ani čapnout jejich středové hráče, oba měli v útoku 100%!!! a ostatní soupeřovi útočníci určitě nad 50%. V koncovce druhého setu vystřídal Marka Meluzína na nahrávce Václav Liška aby změnil rytmus hry a rozehrál se do třetího setu. Ani tato změna spolu se zařazením Petra Doležala na S1 nepomohla a třetí set jsme hladce prohráli.

Bylo třeba zapomenout na předvedenou hru a soustředit se na druhý zápas. A jelikož bylo dost času (v hale se hrál v době pauzy druhý zápas žen), měli jsme v plánu zajít do restaurace na lehčí oběd. V restauraci (spíš takové horší Kongo) jsme vyslechli debatu spolku místních přírodovědců. Mimo jiné jsme se dozvěděli, proč má bobr placatej ocas a kolik existuje druhů raků. K jídlu ovšem neměli nic a na otázku, kde se tady dá něco pojíst, zněla odpověd "tady ve Chvaleticích nikde".

Násladoval návrat do haly a čekání na správce a zároveň provozovatele bufíku, který si zrovna zašel na oběd. Zdenál (Žižka) už hlady skoro neviděl a málem začal okusovat obložení tribuny. Když se bufetář vrátil z oběda, sdělil nám, že už jsou jen klobásy. Odborník na sportovní výživu se jistě chytá za hlavu, ale nechte Zdenála hrát hladového...

Ke vší nepřízni osudu jsme byli nuceni shlédnout ukání žen KP I mezi Chvaleticemi a Teslou Pardubice zhruba s takovýmto průběhem. Pardubické ženy první dva sety celkem hladce vyhrály (25:16 a 25:17) a naši hráči už se pomalu trousili na plochu k rozcvičování na zápas. Třetí set ovšem skončil 25:4!!! pro Chvaletice, když téměř každý dotek míče hráček Pardubic znamenal chybu. Čtvrtý set opět vyhrály Chvaletice a dotáhly tak na stav 2:2 aby pak selhaly v tie-breaku 7:15. Jak někdo poznamenal, ještě se nestalo když hrajeme někde s babama na střídačku, tak aby se nehrál tie-break.

A teď k našemu druhému zápasu. Problémy se stravováním a dlouhé čekání nás zdravě naštvaly a hned to bylo znát na herním projevu. Rozehrál se bombardér Ondra Ehrenberger a začali jsme častěji blokovat nebo nadrážet soupeřovy útoky. Nepovedl se nám akorát druhý set, kdy jsme vedli do stavu kolem 10. Pak ale soupeř udělal sérii bodů, dostal se do vedení 13:11 a rozdíl dvou až tří bodů udržoval až do koncovky (21:18 náš TO, nakonec 25:20). Další dva sety byly vyrovnané, rozhodla naše větší touha po vítězství.

Pořadí na špici tabulky KPI se nezměnilo, ale Litomyšl odskočila od druhých Chvaletic o dva body dvěma hladkými vítězstvími nad Hnátnicí, na třetím místě zůstaváme my bod za Chvaleticemi. Náš příští soupeř (tuto neděli od 10:00!!!) Kerhartice prohrály jeden zápas s Pardubicemi a jsou za námi o dva body na čtvrtém místě. Zveme všechny fandy na nedělní zápasy v hale Na Střelnici.

TJ Energetik Chvaletice - TJ Svitavy 3:0 (21, 20, 16) a 1:3 (-19, 20, -22, -21)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Doležal, Liška

...z tisku

V Deníku dnes článek pojali komplexně, obsahuje zprávy ze všech možných soutěží. Podle uvedených informací to vypadá, že nejsme jediný tým, který se po vánoční pauze rozjíždí trochu pomaleji (viz. pasáž s nefalšovanou "plácanou").

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/1037', '', '172.20.0.29', 0, 'eksm5jbtd77bhmegrc950kean4aeb50b', 0, 1713543888) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174