Obě družstva ve čtyřce

Parnou neděli prožila volejbalová Lupenice, kam odjela na turnaj starších žákyň i dvě svitavská družstva. Celkem 13 děvčat dalo přednost antuce a míči před bazénem a vodními radovánkami. A nebyly samy - našlo se takových děvčat víc (celkem 9 týmů v turnaji), souběžně probíhal také turnaj dorostenek a smíšených družstev.

"A"  vedl Jirka Beránek a byla mu přidělena šestice hráček: Niky Marková (K), Magda Vorbová (obě smeč), Verči Vondrová a Hendrichová (obě blok), jediná přítomná svitavská nahrávačka Anet Veselá a na účku si odbyla premiéru Majda Špačková. Před všemi klobouk dolů, celý turnaj odehrály bez střídání. Pětičlenná základní skupina a v ní čtyři zápasy - tři výhry, jedna remíza, výsledkem 2. místo na skóre míčů.

"B" jsem si vzala pod křídla já. Tým bez klasické nahrávačky. Pro tento post byly vyčleněny Terezka Motálková, Marki Šrůtková a Niky Haraštová. Dále hrály: Sára Benková (K, blok), Peťa Ďuriančíková (blok), Markéta Kroulíková (smeč) a Lucka Dědková (účko). Výhoda hráčky navíc pro odpočinek. Nejčastěji nahrávala Marki Šrůtková, která (stejně jako Lucka Dědková) odehrála turnaj bez střídání. Vítězství ve čtyřčlenné základní skupině po dvou výhrách a jedné remíze až také na skóre míčů.

"C" Péťa Švihel dával zabrat tatínkovi a Kačce Kociánové. Ve své kategorii byl bez konkurence.

Semifinále hrajeme Svitavy "A" proti Svitavy "B". Hraje se na dva sety, při remíze rozhoduje vyšší počet míčů. První set vítězí Áčko 25:19, Béčko soupeřky podcenilo. Ve druhém setu bitva, která je úspěšnější pro tým B, které se vítězstvím 25:17 dostalo o dva bodíky do finále turnaje.

Boje o umístění jsou velmi vyrovnané. Obě naše družstva prohrávají první set. Áčko hraje s domácími Lupenicemi A. Soupeřek je však jen 5. Ve druhém setu jdou soupeřky opět do vedení, ale naše holky to nevzdávají a soupeřkám zatápí. Bohužel prohrávají těsně i druhý set, celkové čtvrté místo po těsných prohrách v semi i ve finále asi mrzí, ale celkově pěkné umístění.

Béčko je ve finále bez chuti hrát a poprat se o vítězství proti Trutnovu B. Laciné body po servisu soupeřek, vlastní chyby nás sráží. Soupeř vítězí 25:18. No nic, pokud chceme vyhrát, nemůžeme hrát takto. Zkusíme trochu obměnit sestavu a uvidíme.... a vidělo se. Soupeřky se moc nestihly rozkoukat, a už jsme vedly 6:1. Ale následně srovnaly a začínalo se znovu. Ale naše hráčky prokázaly, že mají více zkušeností a že když chtějí, tak umí i přeřadit na vyšší rychlost. Set vyhrály s velkým rozdílem, nepomohla ani střídání a timeouty trenérů družstva Trutnova B, které se tak umístilo na druhém místě za svitavským Btýmem.

Céčko si po obědě zdřímlo, pak omrklo holky, párkrát zafandilo tleskáním a poté se vrhlo do napuštěného bazénku...

Celkově to byla vydařená neděle!

Další akce, která děvčata v rámci přípravy na sezónu čeká, je Memoriál manželů Vymětalových. Turnaj se bude hrát ve svitavské hale Na Střelnici a také v tělocvičně ZŠ Riegrova. Přiďte domácí hráčky povzbudit a podívat se na pěkný žákovský volejbal v podání 16 družstev z široka daleka :-) Podrobnější info.