Obhajoba nevyšla, zlato míří do Prahy

Už se stává tradicí, že poslední prázdninovou sobotu se do haly Na Střelnici sjedou žákyně z celé ČR, aby ve vzájemném klání uctily památku manželů Vymětalových. Letos se turnaje zúčastnilo 12 družstev převážně z Moravy. Celkem bylo na třech kurtech pod dohledem pěti rozhodčích odehráno 30 utkání. Každé družstvo odehrálo 5 zápasů.

Systém turnaje byl stanoven předem. Jednotlivé týmy znaly rozlosování do tříčlenných základních skupin. Vítězové a druzí postupovali do finálového pavouka o 1.-8. místo, třetí pak hráli skupinu útěchy o 9.-12. místo.

Torpéda, jak letošním starším žákyním říkáme, moc chtěla ukázat a dokázat, že to zvládnou. I přes počáteční nervozitu před publikem porazily ve dvou setech Poličku. Druhým soupeřem byl Olymp Praha, jasný aspirant na letošní medaile v poháru i mistrovských soutěžích. Domácí hráčky Olymp v prvním setu potrápily, kdy podlehly až 24:26, následně však bojovný výkon nezopakovaly a jasně podlehly 2:0. Ze druhého místa šly do pavouka proti vítězi ze skupiny D - družstvu Bílovce. Čtvrtfinále však vyznělo lépe pro soupeře hrajícího výborně v poli, rozhodoval ovšem až tiebreak. Následovala utkání o 5. - 8. místo, ve kterých už domácí holky dokázaly zvítězit a postupně přehrály Olomouc a Lanškroun.

Výkon domácích ukázal trenérům slabiny, na které je třeba se v tréninku zaměřit, a dále hráčkám, že do pevného kolektivu, kde bojuje každá na hranici svých možností, je to ještě dlouhá cesta. Maminky však ukázaly výbornou formu. Buchtičky byly opět zvláště vypečené (Je zvláštní, jak se mění "sortiment" v průběhu dosavadních ročníků, kdy z převládajících perníků přes lité buchty s variací tvarohových dobrot po různu, to letos bylo na kynuté téma. DĚKUJEME!!!).

Pořadí turnaje:

1. PVK Olymp Praha
2. SŠK Bílovec
3. TJ Sokol Česká Třebová
4. TJ Sokol Frýdek Místek
5. TJ Svitavy
6. TJ Lanškroun
7. SK UP Olomouc
8. VK Agel Prostějov
9. TJ Spartak Polička
10. TJ Sokol Pardubice
11. TJ Sokol Dolní Újezd
12. Přerovský volejbalový klub

Také letos byly oceněny hráčky individuálně. Nahrávačkou turnaje byla vyhlášena Tereza Gryplová z Frýdku Místku, útočnicí Klárka Fomenková, blokařkou Simona Šnajdrová (obě OLYMP Praha), z Bílovce pak převzala ocenění Adriana Kulová a to za nejvšestrannější hráčku. Nadějí turnaje se stala pardubická Magda Pavlíková.

Děkuje všem za spolupráci při organizaci Marcelce Smělé (ale s tou by si to měl nejspíš vyřídit Ižik!), Marcele a Mirkovi za práce všeho druhu, maminkám ještě jednou za buchty, Evě do VIPky, zapisovatelkám... díky.

Švihelovi

Příkládáme fotky, jejichž kvalita je ovlivněna nedostatkem světla (pro náš foťák):

 

 

 

 

Individuálně oceněné hráčky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll