Opět doma body – ale mohlo být ještě líp

V sobotu 28.11.2015 k nám přijel tým Prostějova, potřebovali jsme bodovat, což se nám povedlo částečně, ale celkově úspěch.

TJ Svitavy – TJ OP Prostějov                                                              3:1 (-6,24,17,24)

Se základní sestavou Odvárková, Pachovská, Frohdeová, Šařecová, Horáčková, Maděrová a libero Bláhová jsme nastoupili do prvního setu a předvedli domácím divákům asi zatím nejhorší set soutěže. Nešlo vůbec nic, možná byla důvodem větší nahecovanost soupeře. Po zemětřesení před dalším setem jak slovním, tak i sestavovým, se výkon začínal zlepšovat, ale stejně soupeř vedl v koncovce 24:20. Tady holky konečně zabojovaly a podařilo se jim ztracený set získat. Soupeř ztratil na jistotě a byly to naše hráčky, které začínaly určovat ráz utkání. V těchto chvílích hrály volejbal, který bychom u nich rádi viděli a prodaly i natrénované věci. Dařilo se v obraně, ze které se podařilo zaútočit a získávat důležité body. Tady těžko někoho chválit, celý tým makal a znovu si dokazoval, že bojovnost a zbláznění celého kolektivu je to pravé. Opět se to ukázalo ve čtvrtém setu, kdy opět zvládly koncovku a nedovolily soupeři jít do pátého setu.

TJ Svitavy – TJ OP Prostějov                                                              2:3 (12,-15,-19,11,-9)

Soupeř nezvládl psychicky prohru v prvním zápasu a po jeho ukončení zbytečně podrážděně reagoval na výkon rozhodčího. Výsledkem byla diskvalifikace nahrávačky soupeře pro druhý zápas. Což byla výhoda pro nás, ale i určité varování, abychom zápas nepodcenili. První set ve vítězné sestavě z prvního zápasu byl v pohodě, soupeř se s novou nahrávačkou nemohl na útoku sejít a my pokračovali v solidním výkonu. Druhý set se vývoj utkání obrátil, soupeřky si „zvykly“ na nahrávačku, my vyrobily opět pár zbytečných chyb a výsledkem byly dva ztracené sety. Musím dodat, že opět úplně zbytečně. Soupeř nebyl lepší, jenom prostě udělal méně chyb než my a nepomohlo ani časté střídání. Opět zvýšený hlas před čtvrtým setem a opět obrat až neskutečný, bojovnost, žádný míč nebyl ztracený, výborný příjem a hra v poli – najednou nebylo co řešit a šlo se do pátého setu. Začátek opět parádní a najednou opět zlom, spadl nám jednoduchý míč při nedomluvě našich hráček a vlastně do konce setu jsme se opět trápili.

Body (čtyři) jsou doma, ale po celé sobotě lze říct, že jsme měli na víc. Začíná se nám dařit eliminovat ty dlouhé sňůry bez bodů, začíná i fungovat ve větší míře komunikace na hřišti. Příští zápas doma se Vsetínem nám ukáže, zda postupné zlepšování bude mít trvalý charakter a jestli se nám podaří přiblížit osmému místu v tabulce.