Palačinkový mejdan

V neděli 14. června oddíl pořádal pro kategorii mladších žákyň Palačinkový turnaj. Organizátoři dlouho váhali, zda kvůli předpovědi počasí nepřesunout akci do haly, nicméně antuka zvítězila a počasí klaplo téměř ideálně, navzdory bouřkám a následným povodním v okolí.

Akce se zúčastnilo 12 družstev, která byla rozdělena do 4 základních skupin, vítězové a druzí v ZS byli nasazeni do pavouka o 1. - 8. místo, třetí ze skupin hráli skupinu o 9. - 12. místo.

Svitavské týmy byly hned tři a to ve složení:

C: Bednářová, Svojanovská, Pavlišová, Nováková, Peterková, Bulvová, Havlíčková (poslední dvě měly s šestkovým volejbalem absolutní premiéru, ostatní z týmu pár zápasů v šestkách odehrálo, nicméně zde šlo o tým, který si šestkový šel spíše zkusit a zopakovat základní věci).

B: smeč Michalková, Valešová, blok Straková, Trávníčková, účko Olšánová, náhra Doubková. Béčko složené napůl z holek ročníku 07 a 08, pro některé premiéra ve hře s přebíháním a ještě ke všemu na jednu nahrávačku :-) takže se holky každým setíkem lepšily, s novou situací si poradily a zaslouží pochvalu.

A: smeč Kerumová, Prusáková, blok Burešová, Pechanová, účko Reitschmiedová, náhra Švihelová. Zde již byly ambice předem dané, tým chtěl vyhrát a bylo by špatně, kdyby tomu bylo jinak (to chtění... samozřejmě). V základní skupině však hned přišla sprcha, prohraný hned první set s Pardubicemi měl holky probrat...hladká výhra s Prostějovem a ve čtvrtfinále s Vysokým Mýtem. Semifinále s Lanškrounem byl nádherný zápas. Kvalitou zejména vzhledem k množství pěkných útočných akcí a zákroků v poli na obou stranách předčil finálový mač. Holky opět v prvním setu čekaly, že se zápas vyhraje sám, ale od druhého setu začala řežba o každý bod, pro domácí s vítěznou tečkou. Ve finále proti sobě nastoupily týmy, které celý den odehrály v šesti hráčkách bez možnosti střídání. Páté utkání v řadě tak již z podstaty nemohlo být v plné síle. Nicméně volejbal se hrál pěkný a rozhodovalo se opět v tiebreaku, přičemž naše holky zase v prvním setu hrály na půl plynu. Tentokrát jim taktika vyšla, hrát napínavě pro diváky...Bylo to krásné zakončení vydařeného turnaje.

Celkové pořadí:

1. Svitavy A
2. Polička
3. Lanškroun
4. Pardubice
5. Svitavy B
6. Litomyšl
7. Letohrad
8. Vysoké Mýto
9. Prostějov A
10. Prostějov B
11. Svitavy C
12. Prostějov C

Velký dík náleží Pitbull West Coast za krásné bílorůžové dresy vyrobené pro naše hráčky v uplynulé sezóně a také velký dík za možnost uspořádat palačinkový turnaj, který by bez palačinek nešel udělat :-)

 

 

 

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll