Po sobotě upevněné 1. místo v tabulce

V 5. kole soutěže na nás čekal “starý známý” soupeř z Dolního Újezdu. O družstvu jsme měly jasnější představu díky našim špionkám, které s “dolňákem” sehrály jeden volejbalový turnaj. Do Svitav přijela sehrát své letošní první utkání Káťa Jiskrová, která do loňského roku hájila naše barvy...i tak jsme se nezalekly a začaly jsme zostra.

Svitavy – Dolní Újezd: 3:0 (15, 17, 17) a 3:1 (-19, 17, 20, 24)

První zápas jako by byl pokračováním nedělního 2. utkání ve Chvaleticích. Všechny tři sety proběhly víceméně ve stejném duchu, kdy jsme Dolnímu Újezdu daly jasně najevo, kdo má na hřišti převahu. Dařil se nám servis, kterým jsme získávaly lehce plusové body, soupeřkám se nedařilo (alespoň ne často) pokládat míče do naší dobře sestavené obrany, ať už smečí nebo technickými údery. Na naše útoky za hlavu naopak nedokázaly reagovat celý zápas a my často útočily proti jednobloku či dokonce párkrát na „bezblok" (paradoxní je, že při útočných kombinacích na nás sestavily třeba i trojblok :) ). Lehce jsme si tak došly pro vítězství 3:0...jedinou kaňkou bylo pár přímých bodů ze servisu, které jsme dostaly...v prvním zápase jsme je ovšem díky jinak bezchybné hře s přehledem ustály.

Druhý zápas jsme začaly vlažně...patrně na to měla vliv i podceněná krátká rozcvička (což už se příště nebude tolerovat – info pro náš hráčský kádr, ať s tím počítá už takhle dopředu!!! :) ). Rychle jsme prohrávaly 7:11, 12:17, nepomohlo ani dvoj-střídání. Soupeřky nás tlačily servisem a my nebyly schopné ho přijmout buď vůbec, nebo alespoň ne do míst, ze kterých bychom mohly lépe nahrát a přesně zaútočit. Do druhého setu jsme proto nastoupily ve složení z prvního zápasu, abychom hru uklidnily, lépe jsme přitáhly první míč, tvrději útočily, pomohly si servisem a blokem a vcelku s přehledem jsme srovnaly stav na 1:1. Třetí set proběhl v obdobném duchu, kdy jsme v podstatě jen chvílemi bojovaly s příjmem, dokázaly jsme si ale pomoci v jiných činnostech, vyhrály jsme 25:20 a řekly si, že je před námi poslední set. Asi jsme si myslely, že se zápas dohraje už sám, že jsme soupeřky po jejich dobrém výkonu v prvním setu zlomily, ale ono ejhle....špatný příjem, chybný nebo neúčinný útok a najednou jsme prohrávaly o několik bodů a ne a ne se “zvednout”. Stav 15:23 už vypadal beznadějně. Důležitý a pro Dolní Újezd smolný okamžik nastal za stavu 17:23, kdy si kapitánka Rožková podvrtla kotník a musela odstoupit ze zápasu. Byla to právě ona, která nám dělala svým servisem největší potíže a měla velkou zásluhu na delších bodových šňůrách Dolního Újezdu. Za stavu 20:23 jsme zaútočily do autu a daly soupeřkám k dobru 4 setboly. Naštěstí jsme se nelekly, předvedly jsme nebojácný a bezchybný výkon a šesti body v řadě získaly 9. vítězství.

Sestava: Pája, Sabka, Katka, Jája, Bláža, Vendy, Marťa, Monča.

Příští týden bude v sobotu od 10 hod k vidění derby Svitavy – Litomyšl hned ve dvojím podání (ženském i mužském). Zatímco v KP1 mužů jsou chlapi z Litomyšle na 1. místě a naši borci se s nimi budou chtít dvěma vyhranými zápasy bodově srovnat, my nastupujeme do zápasů jako jasný favorit, protože ženy z Litomyšle jsou bez jediné výhry na posledním místě průběžné tabulky.