Poslední kolo Českého poháru st.žáci - konečný result.

Přátelé, fanoušci, rodičové, hráči! Je potěšení na mé straně, pochlubit se naším úspěchem ve čtvrtém kole Českého poháru starších žáků. Naši bojovníci vyhráli pět zápasů a za celkové tažení pohárem prohráli pouze s Brnem a Prahou! Tímto výsledkem se v posledním kole umístili na parádním 3. místě a celkově si zasloužili sedmou příčku v soutěži. Tleskáme jim ve stoje a přidáváme hlasité bravo! Od teď víme, že se dá hrát a také vyhrát s každým soupeřem (mimo výše jmenovaných českých velkoměst - od pražského trenéra jsme obdrželi pochvalu, jak jsme se zlepšili, i když se nám rozhodně poslední klání dvakrát moc nepovedlo - snad příště).

 

K jednotlivcům:

* musím začít Piškotem alias Medvědem - bijec s kladivem v pravačce a neobyčejnou bojovností táhl mančaft. Jeho bomby do ostré jsou hodny ligy (světové) a ulívky s přehledem skládané na metry od vykrývajících soupeřů!

*Terka - hrál jako brazilci. Byl ještě rychlejší než jindy, 50% příjmů a to i ze hry jde přes něj a on téměř nechybuje, probouchává kdejaký blok od dvoumetrových habánů. Zlepšil a vyšperkoval blok k dokonalosti!

*Pallouš - střeďák se super blokem a s neobyčejně povedenou rychlou plachtou, ze které by se potentovali i chlapi v KP I. Poslechl coacha a přidal za každým úspěšným blokem dlouhý pohled do očí!

*Ondra - druhý blok, posbíral mnoho balónů ze hry v poli ve správném postavení a nad svoje schopnosti blokoval. Je vysoko a špatně se soupeřům nad ním hraje!

*Zoiky - nahravač bez bázně a hany. V delších výměnách si dovolil zahození z druhé a vždy mu vyšlo. Už to skoro vypadalo jako od Ticháčka. Nahrávka začíná mít hlavu a patu. Navíc z jeho baletních vložek by měl i Čajkovskij radost.

*Trauťas - toho jsem si musel nechat nakonec. Poprvé hrál pohár v základu a taky vlastně musel, neboť Mirďas k přeražené čelisti přidal ještě klíční kost. Vím, jak špatně se hraje hráči, který dostává jednu-dvě nahrávky za set. Jenže on je uhrával! Zapadl do mančftu jako meloun do kabely. Jeho specifické radování po bodovce je úžasné!

*Vystřídal Dan a hned na poprvé předvedl jako zadní nahravač exelentní naservírování smečaři. Slyšel jsem jak touží být liberem. No i pro tento post budeme potřebovat jednoho extra čapulkáře! Však v našich mužských složkách máme Jarina (rychlý divoch bez chyb) a taky Mázu a ten se zná osobně s Verbovem!

*Na lavičce byli Lukin a Saša (ten si mimochodem v dvouzápasové pauze jen tak oběhl halu na Slávii po tribunách šestnáctkrát - to je snad půl maratónu!). 

Speciální poděkování patří fanouškům ze Svitav. Rodičové s nabídnutými auty v sestavě Mazlik a Gábina (ta má hlas po dvou dnech fandění jako Bonnie Taylorová v době, když ještě mutovala), Palloušovi (pohodáři se kterými je psina - to si zajisté náš střeďák nemyslí), zástupce města Březová nad Svitavou - Špaček, Pišínovi - v jejich očích jsem viděl, že mají ze svého "drobného" synka radost, pan Novák s nejrychlejším autem a Zoikasovi jež se snaží nechybět nikde, kde se něco děje. Nesmím opomenout v nedělní dohrávce přítomnost dvou prvních lásek našich Ďáblů, Blešky a Barči (zde bude asi zakopán pes, proč kluci na place ryjou rypákama palubovku tam a zpět. A jestliže se o něco bouchnou, tak za mnou nechodí, abych jim to pofoukal jako na tréninku).

Dále chci vyzdvihnout Melise a jeho práci s družstvem. Kluci toho umí mnoho a trénování je čapnuté za pačesy jak se má. Ještě naše hráče s tímto trenérem čeká moře slz, které budete muset všichni přeplavat!

Velkou pomoc a další potenciál trénování vidím ve Vencovi. Mílovým krokem se zlepšila přihrávka a moje upozornění na zlepšení ulívky bylo jako když jenom přepnu vypínač.

Děkuji panu Seneckému a panu Lejskovi za organizaci tohoto závěrečného kola.

Poslední poděkování patří ostravským divochům (skončili celkově na 4.místě) a jejich zmáknutým popěvkům ve fandění pro naše barvy. Pozvání na přípravné zápasy v Hošťálkové platí.

Konec, když ze mne vše spadlo při společném vyhlášení a já v tu chvíli zapomněl na vše nepovedené. Rozhlédl jsem se kolem sebe a viděl ten dav hodně dobrých volejbalistů, začaly v mé hlavě lítat myšlenky, kdo to z těch lidí dotáhne nejdál? Začal jsem hledat Pátka, Paťase, Zapiho, Drobka a další. Popelku ne. Toho jsem tam už našel. Klučina se stejnou povahou, stejným chováním, stejným klidem bez výrazných emocí a dokonce stejnou chůzí. A podle trenéra si to nemyslím jen já. O tom až jindy.

Tak všichni makejte, nedělejte žádné rozhrazhlavy ani tělolamy (úrazů už bylo dost) a uvidíme se na Mistrovství republiky 30.4. zase v Hradci.

Komentář z mailové pošty Petra Prokopa - trenéra Liberce (x-krát byli mistři republiky, vyhráli Český pohár a Myslíka) : 

Blahopřeji ti, máš výborné kluky a je to i tvá zásluha. Vše jsem četl, kéž by takto zapálených lidí bylo více, nikdy jich není dost. Má generace pomalu stárne a mám trochu strach, že mezi mladšími není dost trenérů a nadto ještě takhle zažraných. Klobouk dolů a měj se dobře. Ing. Petr Prokop

Z další naší korespondence:

Přeji ti tedy, abyste měli s kým ten volejbal dělat, protože je zřejmé, že to děláš (děláte) ve Svitavách skvěle. A s potřebným elánem! Zdravím!

 

Zpráva o čtvrtém turnaji Českého poháru žáků
27.-28.března 2010-03-28

Třetí,závěrečný turnaj ČP uspořádala z pověření KM pro všechny tři osmičky Slavia Hradec Králové.Turnaj proběhl bez větších problémů,výsledky jednotlivých utkání jsou v přiložených tabulkách.Celkovým vítězem Českého poháru 2009-2010 se stalo družstvo SKV Brno,které tak postupuje do Přeboru ČR.Nedostatkem byla neúčast družstva Slavia Liberec na slavnostním nástupu po ukončení turnaje – odejeli aniž by něco řekli.

 

Ohlas

Děkujeme za gratulace a kdybyste někdo chtěli koukněte na ohlas našich soupeřů na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?gid=355597418200

nemám slov

Chlapci hráči, pánové trenéři, k Vašemu skvělému výsledku nemám opravdu, co dodat. Mohu před Vámi jen smeknout klobouk, který nenosím :) !

Nápodobně

Připojuji se k Dolíkovi. A když to ještě zlepšíte, tak ten klobouk začnu nosit...

Jednohubka

Já se připojuji k Dolíkovi a Jazzymu, a když vyhrajete, tak ten klobouk sním.

Gratuluji!!!

Gratuluji - klidně ve stoje!!! Hoši, ani nevíte, jak se bývalé žákyně - dnes "naše ligoušky" - Katka, Pavlína, Hana, Oli a další klepaly, jestli je náhodou v ČP nepředběhnete. Ale přitom vám samozřejmě - a nejen ony - držely palce. Myslím, když Melis s Elvisem pořádně zaberou a vy aspoň trochu, tak je příští rok trumfnete. Oddílové rekordy je třeba překonávat! Nebo jim to dáte už letos na Mistrovství ČR? Marcela

 

Poděkování

Chtěla bych Vám všem kluci poděkovat za perfektní zpestření víkendu. Stálo to za to. Jsem absolutně bez hlasu, jen takové drobné zkřehotání, ale nelituji ničeho. Ještě jednou dík. Mazlice  

Trauťas

Nejpříjemnějším překvapením je pro mě Trauťas. Tenhle borec byl před 2-3 roky zralej na vyřazení, zaboha jsme do něj nemohli dostat správnou techniku některých činností. Teď je platným hráčem a družstvo s ním v základu vybojovalo největší úspěch.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll