Poslední a vítězné kolo Ďáblů na Slavii v Hradci Králové!

Závěrečné kolo KP starších žáků a jeho pořadatelství připadlo Slávii Hradec Králové. Hala na Slávii byla svědky KP skupin A a B starších žáků a zároveň finále juniorů. Pěkně po pořádku.

V neděli ráno v 7:00 stálo osm nabuzených hráčů na silnici vedle volejbalových kurtů a hulákali jako na lesy. Ještě vím, že devátý do plného počtu byl nabuzený určitě taky, ale nevím jestli hulákal, protože jsme jej brali po cestě v Kuklích a stál u silnice sám. Horší to bylo s formou trenéra. Ten spal před odjezdem asi hodinu čistého času. A pak rozkouskovaně po sobotní cestě Berlín - Brno (hrálo se v Německu semifinále ligy obsazené českými hráči, ale to je v jiném článku pozn.red.).

Dodávka obsazená tím nejlepším, co máme, se přiřítila k hale na Slavii. Byli jsme tradičně první. Naši ogaři se přioděli žluto-černými drezy a dali se do rozcvičovačky. Bufet byl zavřený i když na něj Elvis úpěnlivě klepal, pak už bušil a nakonec sliboval, že ze zamčených dveří udělá tunel. Pak se ještě ke všemu začaly zatahovat rolety jeho unavených očí, že nezbylo, než nastoupit s osvědčenou metodou tortůry III. stupně: "Chodit a nespat!"

První zápas hrajeme s domácí Slávií a vyhráváme celkem hladce 2:0. Dle pískajících dívek na stolicích pro rozhodčí se daly čekat potíže. Ty v jednoznačném zápase velkoryse přehlednete, ale nedej bože, že se začne lámat chleba nebo se zrovinka moc nedaří. A to se stalo dokonanou předtuchou v dalších zápasech. S Litomyšlí jsme museli bojovat v prvním setu až do úplné koncovky. Ve druhém se soupeř položil a rezignoval. Terka skočil poslední dvě podání, trefil je bezvadně a bylo dokonáno. Protivník dal devět bodů a zahrál dost bídně. Vítězství 2:0 bylo pro naše barvy zasloužené.

Poslední zápas s Malšovicemi jsem upozorňoval několikrát na po očku vysledovanou formu z předchozích zápasů na vedlejším kurtě. Začali jsme hrát s řadou chyb a hlavně nedodržením taktických pokynů trenéra. I přes to se nám podařilo dotáhnout první set do vítězné koncovky. Ve druhé jsme už takové štěstí neměli. Rozhodčí udělala tři chyby hraničící buď s absolutní neznalostí volejbalu nebo naprostou blbostí. Uvedu jednu. Na zemi byla změť čar a bylo pro nováčky hrající poprvé na tomto konkrétním kurtu složitější navyknout, která platí pro volejbalový kurt a která je pro nějaký jiný sport. Kluci si nějak zvykli. V jedné rozehře jsme zcela správě nechali ulitý míč spadnout do autu. Rozhodčí se podívala a chvíli posuzovala, zda padl na lajnu či ne. Pak rozhodla že neví a dala pokyn k novému míči. Bylo jedno jestli se míč dotýkal čáry nebo ne, protože sudí posuzovala úplně jinou čáru, co nemá nic společného s vymezením hracího hřiště pro náš zápas. Mezera mezi dvěma lajnami byla 3/4 metru! V duchu jsem zuřil! Kluci na place, a to bylo horší, zuřili i mimo duch! Prohráli jsme set a museli se pachtit s setem do patnácti. Ten se podařilo zkušeně vyhrát, i když za dva pokažené servisy v koncovce přede mnou schovávali  vše,co se dalo použít jako nástroj na zabíjení.

Následovalo společné vyhlášení pořadí přeboru a předání medajlí. Nechybělo focení. Zde jsme přivolali ke společné fotce i delegáta turnaje a naši kamarádku, extraligovou rozhodčí a pěknou babu Radku Koldinskou (ještě se s ní setkáte v rozhovorech s Elvisem pozn.red.). Následovala odměna ve formě točené kofoly pro každého účastníka a jelo se domů. Sice by se po těch nervech do ní šiknul malej rum, ale klukům není patřičný počet járů a trenér řídil dodávku. 

Veselá na konec. Medaile předávalo moc pěkné děvče s roztomilými rovnátky na zubech a jmenovala se Tereza. Placky na krk a diplom musí přebrat kapitán a ten má přezdívku Terezka. Říkáme mu: "Měl by jsi jí dát pusu!" Odpověď  zněla: "Tak jo! Jen ať se jí do toho "pletiva" nezamotám!" Jenže medaile na krk se dávaly každému jednotlivci. Plán byl změněn na pusu od každého! To by šlo! Jenže milá slečna Terezka je šla předat hradeckým a na nás vyšel pan Vašina. Ne že by byl ošklivej nebo neoholenej ... ale zkrátka už to nebylo ono! Aspoň v něčem jsme nevyhráli.

TJ Svitavy - Slavia Hradec Králové 2:0

TJ Svitavy - VK Litomyšl 2:0

TJ Svitavy - Sokol Malšovice 2:1

Sestava: Terezka, Piškot, Zoiki, Pallouš, Mirďas, Lukin, Onďas, Dan, Jakub

doplnění

Nejlepší bylo , že sít na kterou jsme hráli byla min. o 6 cm vyšší .

Siť

To je pravda - nedošáhl jsem na pasku, ale je fakt, že už se zmenšuju! Ale Piškote, Ďáble, Zabijáku - taky sis všiml, že nám ani nikdo negratuluje. My si o pochvalu budeme muset snad napsat nebo co?!

Gratulace

Že jste prostě nejlepší, už nikoho nepřekvapuje, jeden talent vedle druhého. Kluci, ať vám to tak šlape dál!!! A samozřejmě i panu trenérovi! Teď už jen vyhrát MVL a máte dabl :-)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll