Postup na třetí místo průběžné tabulky

Na pátem kole KP mladších žáků, které se hrálo v sobotu 1. února 2020 v Trutnově (vyjížděli jsme v 6:00) jsme v prvním zápase podlehli Letohradu, který nás předčil zejména jistějším servisem. Další dva zápasy s Hradcem Králové a Trunovem jsme vyhráli 2:0 a protože Hradec na tomto turnaji vše prohrál a před turnajem měl v tabulce náskok pěti bodů před námi, předstihli jsme jej o bod a posunuli se na třetí místo.

Děkuji pan Völgyimu za pomoc s dopravou hráčů a připojuji jeho komentář k akci:

Po Vánočních prázdninách se opět naši mladší žáci účastnili turnaje krajského přeboru pod vedením trenéra Petra Sezemského. Naši hráči to netušili, ale šlo o postup na třetí místo v tabulce. Nejsilnější a první tým skupiny Rychnov nad Kněžnou měl tentokrát volno, takže naše šance byly velké.

Bohužel hned prvního soupeře jsme dostali druhý nejsilnější tým skupiny Letohrad. Hlavní oporou Letohradu je hráč č. 2 Dan Filip (který je již jako nejmladší hráč i členem KCM Pardubického kraje, pozn. autora). Po dvouhodinové cestě to nebylo to nejlepší, co jsme mohli dostat. První set jsme prohráli 15:25. To nám však sil neubralo. Na začátku druhého setu si musel náš tým za stavu 1:5 vzít time-out a naši kluci zabrali. Přes vyrovnanější hru než v prvním setu jsme však prohráli i druhý set 18:25.

Druhý zápas jsme hráli s týmem Hradce Králové. To již naši kluci chytali formu. Hra měla úplně jiný charakter. Kluci byli rozehraní a díky taktickým radám trenéra zápas zvládli s přehledem a oba sety vyhráli.

Třetí, nejdůležitější, zápas jsme hráli s Trutnovem a šlo o postup na třetí místo. Potřebovali jsme vyhrát oba sety (což kluci nevěděli). Byla to velká bitva a chvílemi nádherný volejbal hodný nejvyšší soutěže. Kluci bojovali o každý míč s maximálním nasazením. Když byl zápas vyrovnaný a probíhaly rozhodující chvíle, vždy zasáhl náš velice zkušený trenér. Klukům vždy poskytl cenné a užitečné rady. Kluci dokázali držet těsné vedení až do konce prvního setu. Byly to nervy. Druhý set byl naštěstí již od poloviny jasně pod naší taktovkou.

Myslím, že kdybychom hráli poslední zápas s Letohradem, bylo by všechno jinak. Ve Svitavách máme bohatou tradici ve volejbale. Při sledování zápasů našich mladších žáků věřím, že volejbal ve Svitavách bude mít skvělé výsledky.

Děkuji všem trenérům, kteří obětují svůj volný čas našim dětem.

5   Trutnov 17 1 1 0 15 4:31 510:844   5

Sestava TJ Svitavy: Šimon Janalík, Filip Jansa, Matěj Kavalír, Marek Meluzín, Dominik Němec, David Novák, Samuel Přikryl, Petr Švihel, Matěj Volgyi a Michal Waclaw.

Další kolo se hraje v sobotu 28. března 2020, tak do té doby prosím pojezdit všechny lyžovačky, ať jsme kompletní a udržíme třetí flek.