POZVÁNKA - MEMORIÁL je tady!

Pátý ročník Memoriálu manželů Vymětalových, kterým volejbalisté zahajují "halovou" sezónu je zde. Již v sobotu se v hale Na Střelnici a v tělocvičně ZŠ Riegrova rozezní zvuk míčů, do kterých budou bušit hráčky 16 družstev. Přiďte povzbudit domácí žákyně na startu nové sezóny 2015/2016.

Datum: sobota 29.8.2015
Místo: Svitavy, sportovní hala Na Střelnici, tělocvična ZŠ Riegrova
Začátek: 9:00 hod.

Memoriál manželů Vymětalových, zakladatelů svitavského volejbalového oddílu, si získal během minulých čtyř ročníků uznání klubů po celé republice a stal se tak za krátkou dobu vyhledávaným turnajem v kategorii starších žákyň..
K oblíbenosti celé akce přispívá určitě především výborná organizace, kvalitní obsazení a vhodný termín před zahájením soutěží.

Protože zájem o svitavský memoriál je velký, rozhodli se organizátoři rozšířit počet účastníků na 16 týmů, hrát se tak bude i v tělocvičně ZŠ Riegrova. Přesto se na několik zájemců nedostalo.

Memoriálu se i letos zúčastní přední české volejbalové kluby, které pracují s děvčaty této věkové kategorie a umísťují se na předních místech v žebříčcích soutěží a pohárů. Jsou to např. Olymp Praha, Agel Prostějov, TJ Sokol Frýdek-Místek, ŠSK Bílovec, VK UP Olomouc, SK Hlincovka (Č. B.), Volejbal Přerov, Volejbal Tábor. S nimi se poměří družstva našeho regionu, především domácí tým TJ Svitavy, dále pak Sokol Česká Třebová, VO TJ Lanškroun, Spartak Polička a T.J. Sokol Dolní Újezd.

Věříme, že i letos budou domácí hráčky zdatnými soupeřkami nejlepších republikových týmů. O aktuální kvalitě družstev můžeme jen spekulovat, protože sezóna 2015/16 teprve začne a v této věkové kategorii se v podstatě každoročně družstva od základu obměňují. Starší odcházejí do kadetek a z mladších žákyň přicházejí nové tváře.

Memoriál lze uspořádat pouze s obětavými organizátory, kterými jsou především manželé Švihelovi a Marcela Smělá. Děkujeme jim.

Poznámka:
Manželé Zdeňka a František Vymětalovi se do Svitav přistěhovali v roce 1946. Hned v dalším roce se spojili s partou oktavánů svitavského gymnázia a přitáhli je k volejbalu. V roce 1949 byl založen oddíl Jiskra Svitavy, hrálo se první oficiální utkání – s Moravskou Třebovou. A do soutěží se přihlásilo družstvo žen a mužů. Celá další desetiletí oba manželé svitavský volejbal organizovali, stali se trenéry mládeže a samozřejmě byli i aktivními volejbalisty. Z oddílu, který měl na počátku kolem 20 členů je dnes i jejich zásluhou jeden z největších oddílů v České republice se 400 členy, kde většinu (cca 300) tvoří mládež.

Domácí oddíl bude mít v turnaji dvojí zastoupení. Oba týmy zahájí první utkání v 9 hodin v hale. Rozpis celého turnaje je ke stažení zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll