Přetahovaná, smeták a povedená premiéra

Dnešní článek bude trochu jiný. Protože se sobotního zápasu s družstvem ze samého chvostu tabulky - se Sokolem Chrudim - nemohl zúčastnit trenér, nahravač a e-dopisovatel našeho volejbalového webu Venca (Václav Liška), nepřečtete si běžnou zprávu o utkání, ale indviduální pohledy aktérů.

Nejdříve několik faktografických údajů. Jak jsem zmínil na začátku, zápasu se nemohl zúčastnit Venca, a protože Pípa jako záložní nahravač je stále ve stavu zraněných, byl do zbraně povolán Dáňa (Daniel Plevák). A premiéra to byla povedená.Výkon vyrovnaný, bez zbytečných chyb, trochu vázla souhra s blokaři.

První zápas se nám podařilo získat až v tie-breaku, a to za vydatné podpory diváků (díky).  Druhý zápas již dopadl tak, jak jsme si všichni představovali - jednoznačné vítězství domácích neboli "smeták".

A nyní již slibované pohledy přímých účastníků, kterým tímto děkuji za pomoc a spolupráci.

Kloby (Jakub Pavlík):

"Celý první zápas a část druhého jsem strávil na lavičce a z ní je pohled jiný než z pole. Co bych chtěl zmínit je naše obvyklá práce psychiky. Osobně bych chtěl vypíchnout to jak jsme zvrátili první zápas ve svůj prospěch. Nevzdali jsem to a dovedli ho do vítězného konce. Druhý zápas už byl jednoznačnější až na naše obvyklé výpadky na začátku setu (viz. 3 set).
Soupeř k nám byl laskavý a díky pomalé hře na síti nám dal možnost postavit kvalitně bloky, což nám přineslo mnoho bodů. Další laskavostí bylo darovaných 10 bodů za přešlapy při útoku z trojky. Vyslechli jsme i obvyklé průpovídky. Nakonec nás hráč s číslem 4 opět obšťastnil pohledem na své vypracované tělo."

Pája (Pavel Simon):

"Do zápasu jsme šli opět nekompletní (tentokrát nám chyběl nahravač a trenér v jedné osobě Venca a zraněný Pípa). V pátek s námi chodí na trénink Dáňa, který je šikovný, ale na sehrání s jednotlivými hráči je tu opravdu málo času. Do zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát a to se nám taky povedlo. Myslím si, že naší největší zbraní byly bloky a pole, které jsme měli bravůrní. V tie-breaku nám určitě pomohli i diváci, kteří nás přišli povzbudit z vedlejší tribuny, když dohráli ženy.

Ve druhém zápase byla Chrudim naprosto „marná“. Nedařilo se jim vůbec nic, padali jim tam balony jako by se nechumelilo. Nemálo nám pomohl k vítězství nahrávač, který uměl výborně rozhádat své družstvo (mimochodem uměl rozhádat i nás) a účko, kterýmu nebylo předem řečeno, že když utočí za hlavu z trojky, že u toho nemůže přešlápnout čáru."

Ďolík (Petr Doležal):

"Již delší dobu jsme věděli, že na tento zápas budeme postrádat jednoho z klíčových mužů našeho týmu - Vencu - nahrávače a trenéra v jedné osobě. Tato skutečnost i přes to, že jsme do pole našli náhradu, v osobě Dana Pleváka, nás lehce znervózňovala. Chrudim patří sice ke slabším týmům, avšak naše výkony v posledních zápasech taktéž nepříslušely týmů našich ambic a možností.
Začátek prvního zápasu byl kvůli výše uvedeným faktům lehce nervózní, avšak první set patřil našim barvám. Zdálo se, že jsme se konečně probudili a po delší době odehrajeme zápas "klidnějí". Bohužel jak napovídají výsledky z 2. resp. 3. setu, opak byl pravdou. Do řad týmu se opět vnesly nešvary předchozích zápasů. Bloky byly nekompaktní nebo technicky špatně vytvořené, příjem začal být nestabilní a útok nebyl zbraní, jak by tomu mělo býti. Naštěstí se nám povedlo částečně své chyby napravit a 4 set vyhrát. Přestože jeho výsledek se nezdá být jednoznačný, to kvůli lehce zdramatizované koncovce, patřil bez diskuze našemu týmu. Jak všichni víme tiebreak, je v mnoha ohledech i dílo štěstěny, ta se tentokrát přiklonila, troufám si říci, na stranu lepšího týmu a v pátém setu jsme slavili vítězství Svitav.
Druhý zápas byl o mnoho klidnější. Soupeř, který rezignoval po prohraném prvním setu nám nabídl prostor pustit na hřiště všechny přítomné hráče. Proto jsme mohli vidět Macíka na smeči. A Klobyho na bloku. K jeho osobě si neodpustím malou vsuvku, kterou bych i vyzdvihl perfektní a nevídaný takticko-strategický počin trenérů (hráčů na lavičce). Na podaní sel Palous, který má vcelku dobré podání. Jeho první servis nedal soupeři zabrat, a tak jsme nasadili Klobyho. Překvapení z jeho nástupu na podaní za malou chvíli ještě gradovalo, když Kloby z prvních 3 podaní dokázal dát 2 esa (což z něj v neděli dělalo nejlepšího hráče v poměru podaní / esa).
Další průběh zápasu vyzněl jasně pro nás tým, který po zlepšeném výkonu hlavně zásluhou výtečně blokujících hráčů (kteří tím samozřejmě i ulehčí práci polařům) na síti. Dovolím si říci, že tolik úspěšných bloků jsme v sezóně ještě nezaznamenali.
Doufám, že v příštích zápasech bude zlepšující se výsledkový a herní trend pokračovat 2 výhrami na půdě tradičního rivala - Lanškrounu."

Tak to bylo trochu netradiční pohled na dvojzápas s Chrudimí. Tento víkend nás čeká, jak již napsal Ďolík, mladé družstvo z Lanškrouna, v sobotu 4.února pak v domácím prostředí přivítáme tým Energetiků z Chvaletic.

Postřehy!

Jo, jo tak to máte napsaný dobře, ale nikdo si za celou dobu nevšimne, jak Vás k vítězství tlačí dva neúnavní bojovníci posilující se vínem, to nepíše nikdo! A o tom jak se chodí po vyhranejch zápasech pod tribunu líbat ženský s chlapama, toho si taky jako nikdo nevšiml. No já Ti nevím ...

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll