Přípravka - víkend plný volejbalu

Hned víkend po kvalifikaci odehrála starší přípravka dívek první kolo KP trojek, do hry jsme vstoupili také v soutěži mladších žákyň, kde máme přihlášeny hned dva týmy. Čili náročný víkend hlavně pro šesťačky. Reportáž z obou soutěží:

V nědělním KP trojek hostíme v domácím prostředí skupiny A a D, ve kterých máme po dvou družstvech. Další čtyři celky hostovaly po celém Pardubickém kraji za doprovodu rodičů (moc děkujeme za pomoc Doskočilům, Řihákům, Motálkům a Kolouchům).

Tentokrát hra sedla Atýmu (skupina A) a mladším holkám v Céčku (skupina D), které své skupiny vyhrály bez ztráty setu. Výborně si také vedly holky z Déčka (3. místo v nejlepší skupině), dále "F" v Letohradě (postup) a  Béčko ve Vysokém Mýtě - druhá výkonnostní skupina - 3. místo. Ostatní družstva si vždy nějaký setík vyhrála. Nicméně u všech! je třeba dál MAKAT :-)

A: Hnátová, Makovská, Trejbalová,
B: Motálková, Burešová, Němcová,
C: Doubková, Kloudová A., Reitschmiedová, Švihelová,
D: Kloudová K., Pišínová, Prusáková,
E: Karbašová, Kerumová, Kolouchová, Michalková,
F: Doskočilová, Karalová, Olšánová, Valešová,
G: Krátká, Novotná, Pikovská, Řiháková,
H: Bednářová, Pavlišová, Straková, Trávníčková.

Příští kolo se hraje 21.10., nehostíme žádnou skupinu, všech 8 družstev vyjíždí za soupeřkami "ven".

 

 

KP mladších žákyň

Rozpis kvalifikace nám poslal týmy na dvě místa - do Žichlínku, kde byla skupina čtyřčlenná a zvítězilo zde svitavské Áčko (sedmačky), a do Lanškrouna (tříčlenná skupina).

Popravdě jsme jeli na obě místa trochu s obavami, jak se s šestkami popereme. Minulou sezónu jsme šestkový nedělali vůbec, začali jsme až ve druhé části srpnového soustředění. Navíc máme kvůli počtu dívek dva týmy, aby se do hry během sezóny dostaly všechny, které na to budou mít výkonnost. Začátek jsme však očekávali spíše krušný. Vše nové, od rozcvičování, přes zápis postavení, žádné točení jen tak na servise, velké hřiště...

Kvalifikační skupina v Žichlínku se hrála na dva vítězné sety, náš tým C neuhrál s nikým ani set, nicméně pan trenér holky chválil, dostaly se do hry, všechny se prostřídaly a místy se prý hrál i pěkný volejbal :-)

Do Lanškrouna byla nalosována družstva tři. Zde se hraje na tři hrané sety. Zahajovali jsme s domácími, kteří měli jasně navrch v prvním a třetím setu, do druhého trenérky prostřídaly všechny hráčky a my uhráli dokonce 20 bodů. V zápase s Litomyšlí byly dlouhé bodové šňůry na obou stranách, stav 24:20 pro Litomyšl, ale set vyhráváme 26:24. Druhý set byl výsledkově klidnější 25:17, ve třetím pak prohráváme 18:25. Ale vítězíme 2:1 a z kvalifikace postupujeme do 3. výkonnostní skupiny.

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll