Přísný je pořád, ale už jsme si zvykli

Je čas i v rozhovorech pogratulovat a také poděkovat starším žákům za úspěchy dosažené v letošní sezóně. Být v první desítce v českém poháru i na mistrovství ČR hned při své první účasti zaslouží poklonu, pánové (hráči, trenéři). Držíme pěsti, ať své pozice hájíte i dalším soutěžním ročníku a ať ty Svitavy dál znepříjemňují volejbalový život velkoklubům.


Dnešní rozhovor je celý v režii Ďáblů. Otázky má na svědomí Michal Palla, odpovědi zpracovával Nikoušek.

Jméno: Nikolas Zoikas
Družstvo: Ďábli
Výška: 176 cm
Post: Nahrávač
Číslo dresu: 1

Jak ses dostal k volejbalu?

K volejbalu mě přivedla moje mamka, protože v té době jsem neměl žádný sport. Řekla mi, že David Pišín (Piškot) začal chodit na volejbal, ať to zkusím taky.

Je to sice dávno, ale vzpomněl by sis, kdo a kde tě trénoval?

Trénoval nás Petr Sezemský (Máza) a Jiří Kabelka (Elvis) a bylo to myslím na Felberce v malé tělocvičně.

Jak se vyvíjel váš kolektiv hráčů? Bylo to lepší předtím nebo teď?

Ze začátku jsem tam znal jenom Piškota, ale pak k nám postupně přicházeli lidi jako je: Michal Palla (Pallouš), Lukáš Abrahám (Lukin) a další, kteří u toho zůstali až do teď. A myslím, že ten kolektiv je teďkom lepší, protože už jsme takový uzavření a jsme už na sebe zvyklí :-).

Tvojí hlavní prioritou je určitě volejbal, ale máš i jiné záliby či koníčky?

To je samozřejmost, že mojí prioritou je volejbal, ale mezi mé záliby patří určitě tancování, zpěv, hraní (herecky) a nakonec moje nejoblíbenější je spánek :-).

Minulou Hošťálkovou se vám změnil trenér. Jaké věci se od té doby změnily?

Zprvu z Marka Meluzína (Meldy) měli všichni strach, protože se nám všem zdál velice přísný, to on je tedy pořád, ale už jsme si zvykli a určitě to je pro nás velká zkušenost, protože Elvis nás naučil vše, co umí, a tak jsme zase získali nové zkušenosti.

Tvoje zkušenost na hracím poli je veliká. Co tě dokáže při zápase naštvat/potěšit?

V poli dokáže naštvat, když se někdo vůbec nesnaží a kazí to jen proto, že je unavený, nebo ho to nebaví. A co mě opravdu dokáže potěšit je to, že vyhrajeme zápas a jen díky tomu, že jsme všichni ukázali to, co umíme.

Občas si jdeš zatrénovat s chlapama. Jak tě mezi sebe berou?

No když jdu s chlapama trénovat, tak ze všech mám určitě velký respekt, hlavně když jim nahraju špatně, tak se bojím toho, že mě zamáčknou do země :-).

Kdo je pro tebe vzorem?

Tak určitě je pro mě vzorem Melis a Venca, protože mají velkou spoustu zkušeností a chtěl bych být jednou stejně dobrý a i lepší než oni.

Jaké nejčastější chyby se při nahrávce dopouštíš?

Na nahrávce dopouštím hodně chyb, třeba že náhru často přepaluji, anebo že na středu to dám moc vysoko a pak střeďák mine míč, ale doufám, že to dopiluju.

S kým by sis chtěl zahrát?

Určitě bych si chtěl zahrát s celou reprezentací ČR aji GR, ale hlavně asi s Ticháčkem :-).

Již 2. rokem hrajete s Ďáblama MVL. Je to obtížnější než běžný zápas?

Je to aspoň pro mě obtížnější, protože je na mě moc vysoká síť a já nemám moc velký výskok, ale vím, že Piškotovi, Terkovi, nebo Palloušovi to problémy nedělá.

Na Českém poháru jste obsadili 7. místo, na Mistrovství republiky 8. místo. Byly to pro tebe cenné zkušenosti? Naučil ses něco nového?

Byly to pro mne určitě velké zkušenosti, protože jsme hráli s úplně jinými lidmi a viděli jsme, že nejsme opravdu nejhorší tým, ale naopak velice dobrý. A jestli jsem se tam naučil něco nového, tak to určitě ano - třeba náhru jsem si zlepšil a myslím, že trošku i bloky.

Co ti před zápasem dodá nejvíce sílu?

Před zápasem mi snad nejvíce dodá sílu dobrá nálada a určitě nějaké to zasmání a také chtíč vítězství.

Na vaše zápasy se jezdí často podívat vaši rodiče. Jak vnímáš jejich přítomnost?

Jejich přítomnost mě velice těší a aspoň před nimi mohu ukázat, co jsem se naučil za celé ty roky trénovaní a v čem jsme se s klukama velice zlepšili.

Víme, že tvůj otec pochází z Řecka, umíš uvařit nějaké řecké jídlo, nebo zazpívat nějakou Řeckou písničku?
Vařit určitě neumím žádné řecké jídlo, ale mamce pomáhám s děláním pity (to je taková buchta naplněná vším možným: D) a potom často děláme řecké faji a to jsou brambory s omáčkou a kuřecími kousky. A jestli umím zazpívat nějakou písničku, tak to opravdu neumím :-).

Chodíš na volejbalové stránky? Co nejčastěji sleduješ?

Samozřejmě, že chodím na volejbalové stránky a hlavně nejčastěji tam sleduji právě rozhovory a také jak si vedli mladší kluci a taky holky.

Co bys vzkázal fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům našich stránek?

Choďte fandit na naše zápasy a podporujte náš Svitavský volejbal :-).

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

hérečky

V odpovědi na otázku č. 4 "Tvojí hlavní prioritou je určitě volejbal..." opravte diakritiku u slova (herecky). Správně má být (hérečky).

správně, správně

Omlouvám se Nikolasovi, že jsem mu neposlala rozhovor po upravách k odsouhlasení, chyba je tak možná. Oprava se nekoná, aby vyzněla trefnost komentáře :-)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll