Projekt na ukončení likvidace českého sportu (PULS)

Asi před měsícem jsem si přečetl na mých oblíbených Pátkových stránkách via-volley.cz článek s projektem PULS, který mne zaujal. Z odkazu jsem se dostal na program, jež se mi líbil a já aktérům hned napsal pochvalu. Navíc jsem začal trochu vyzvídat. Při psaní mailu jsem si vzpomněl na kamaráda Libora a jeho dědu zubaře, jenž v roce 1969 napsal blahopřání Američanům k přistání  na měsíci a oni mu normálně do Svitav poslali velkou obálku a vněm na křídovém papíře poděkování s údivem, že se také někdo v takové malé zemi zajímá o kosmonautiku. Pak jim ještě jednou napsal, že jsou na hlavu, když si přečetl o zdárných testech neutronové bomby, ale to už nepřišlo nic!

Zde Vám mohu poskytnout vzájemnou komunikaci s touto organizací a její program.

Úvodní stránka
Projekt na ukončení likvidace českého sportu (PULS) je nepolitického charakteru, ačkoliv jeho hlavním iniciátorem je bývalý hokejový reprezentant a současný poslanec Jiří Šlégr. Projekt vznikl na počátku roku 2011 v reakci na rozpočtové problémy českého sportu, které jsou spojeny především s nutnými rozpočtovými škrty a existenčními problémy společnosti Sazka.
PULS ve svém počátku podpořila celá řada významných osobností českého sportu, které se shodují na nutnosti vyřešit stávající způsob financování a podpory českého sportu.
Je evidentní, že český sport je i kvůli své finanční situaci v úpadku. Představitelé PULSu jsou přesvědčeni, že jsou to právě čeští sportovci, kteří by na tento stav měli upozorňovat a bojovat proti němu. Projekt PULS vznikl na půdě Poslanecké sněmovny, což poskytuje prostor mimo jiné i pro vznik legislativních návrhů. Hlavním posláním iniciativy PULS je především rozvinutí celospolečenské debaty o situaci v českém sportu a postupné vyvíjení nátlaku na politickou reprezentaci a soukromou sféru, kdy chceme přesvědčit stát i silné finanční skupiny k větší finanční podpoře českého sportu.

ADRESA STRÁNEK:

http://www.zaceskysport.cz/ 

ODKAZ NA PÁTKŮV ČLÁNEK:

http://via-volley.cz/2011/06/jakub-novotny-podporuje-iniciativu-puls/

KORESPONDENCE:

Vážený pane Kabelko,
 
předně mi dovolte, abych se Vám hluboce omluvil za pozdní reakci na Váš e-mail! 
 
Chtěl bych Vám jménem svým ale především jménem Jiřího Šlégra a dalších podporovatelů projektu PULS poděkovat za vyjádření podpory. Váš dotaz jsem přeposlal přímo iniciátorovi projektu Jiřímu Šlégrovi a pokusím se pro Vás zajistit obsáhlejší odpověď. Pochopitelně věřím, že Váš dotaz dáme i do pléna diskuse na některém z budoucích nepravidelných setkání podporovatelů iniciativy. 
 
Jak jistě víte, loterijní zákon prošel jednáním Poslanecké sněmovny, avšak senátoři nad ním vyjádřili určité znepokojení. Tato kapitola se tedy ještě bude psát v průběhu léta a podzimu. Nicméně peníze z výnosů z hazardu by se  do českého sportu měly dostat snad již v roce 2013. Ostatně tak to slíbil i ministr financí Kalousek a Jiří Šlégr mu tento jeho závazek na jednání Poslanecké sněmovny před hlasováním o přijetí zákona připomínal.
 
Co se týče spolupráce s ČSTV, to je otázka, kterou v současné době neumím zodpovědět. Iniciativa PULS však dala jasně najevo, že ČSTV minimálně v současné době nepodporuje. 
 
Budeme velmi rádi, pokud byste naše stanoviska a návrhy prezentoval na Vámi uvedených internetových stránkách. Naše iniciativa je zde především pro řadové sportovce, ale i pro český sport jako takový a veškerou podobnou pomoc vítáme!
 
Prozatím Vám přeji mnoho zdarů, ještě jednou děkuji a zároveň se opětovně omlouvám za opožděnou odpověď.
 
V dokonalé úctě,
 
Tomáš Sazima, tiskový mluvčí iniciativy PULS
tel.: +420 774 873 103
 
Od: "Jiří Kabelka" jiri.kabelka@t-email.cz
Komu: info@zaceskysport.cz
Kopie:
Datum: Wed, 8 Jun 2011 09:41:59 +0200 (CEST)
Předmet: Gratulace i s dotazem

Sportovci - iniciátoři!
Gratuluji k super nápadu PULSu a pevně stojím za Vámi.
Chtěl bych jako obyčejný trenér vědět, jak dlouho může trvat schválení nového loterijního zákona, případně další změny zákonů okolo jiných hazardů, ze kterých by se dal financovat Český sport. A kdy skončí "spolupráce"  ČSTV?
 Mohu Vaše prohlášení či návrhy prezentovat na našich webových stránkách?
 (http://www.volleyball.svitavy.cz)

 Hodně úspěchů a málo překážek přeje Elvis12

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll