Promarněné vedení 12:8 v tie-breaku

Ve druhém kole zimní části KP I jsme hostili dalšího souseda v tabulce - Kerhartice. V prvním utkání jsme neustále naráželi na soupeřovu dobře organizovanou obranu na síti, kdy se naši útočníci byli nuceni prosazovat proti dvojbloku i po dobrém příjmu. Na vině byl náš pomalejší první sled. V průběhu utkání jsme se snažili tento nedostatek řešit hlavně s Petrem Jassou. To se nám podařilo a zápas jsme v tie-breaku dotáhli do vítězného konce za vydatného přispění skvělých povzbuzujících fandů.

Do začátku druhého zápasu soupeř z neznámých důvodů nepostavil svého nejlepšího hráče č. 7 Křepelu, který v prvním utkání téměř neomylně přijímal podání a v útoku měl kolem 70%. Bez něj byly Kerhartice poloviční a hladce prohrály první dva sety. Soupeře ničily hlavně série kvalitního smečovaného servisu Štěpána Ryšánka. Do třetího setu již Křepela opět nastoupil a situace se začala obracet. My jsme nevyužili možnost vyhrát 3:0 ani 3:1, přestože šance byla. Utkání opět dospělo do tie-breaku, ve kterém jsme vedli již 12:8 a vše směřovalo k naší výhře. Na servis však za tohoto stavu přišel právě Křepela a při jeho servisu, který nebyl nijak těžký, soupeř za pomocí našich nevynucených chyb srovnal na 12:12. Následovala tahačka o každý bod, ve které jsme si nechali klíčové útoky zablokovat.

Takový kolaps už nás dlouho nepostihl, většinou jsme dramatické a vypjaté koncovky tie-breaků vyhrávali. Při pohledu do statistik je to náš první prohraný tie-break od 30. listopadu 2008, kdy jsme prohráli 2:3 s Lanškrounem a celkem čtvrtý prohraný tie-break z devatenácti od sezóny 2007/2008.

TJ Svitavy - Sokol Kerhartice 3:2 (-21, 19, -20, 22, 12), 2:3 (18, 16, -22, -23, -16)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Bureš, Doležal, Liška, Pavlík

Komentář na webu soupeře

 

... z tisku

Kerhartický web už Máza doplnil, tak přidávám tradiční zprávy z tisku.

http://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/fotojeden-zapas-zvladli-skvele-druhy-uz-nikoli.html

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll