První bod z venku – paráda, ale druhé utkání opět staré chyby a špatně.

V sobotu 14.11.2015 jsme zajížděli do Bílovce, který se pohybuje v horní polovině tabulky, s odhodláním poprat se o první body venku. Něco se povedlo, něco ne.

ŠSK Bílovec - TJ Svitavy                                                                 3:2 (16,20,-15,-14,14)

Do utkání nastoupila základní sestava ve složení Dvořáková, Šařecová, Kroulíková, Kopečná, Pachovská, Frohdeová a libero Bláhová. Začátek utkání byl z naší strany rozpačitý, nedůraz v útoku, zvykání na halu, slunce, které prosvítalo. Ve  druhém setu došlo ke střídání, na hřiště přišly Horáčková s Maděrovou a naše družstvo se začalo chytat, set se nám ještě nepodařilo získat, ale dva už ano. V tuto chvíli družstvo předvádělo jednoznačně nejlepší volejbal od začátku sezony a doslova soupeře spláchlo. Ve stejném duchu se nesl i zkrácený set do stavu 7:3 pro nás, ale tady se začala projevovat nezkušenost s těmito stavy a soupeř dokázal stav vyrovnat a v napínavé koncovce nakonec urval vítězství ne jako lepší, ale jako šťastnější.

ŠSK Bílovec - TJ Svitavy                                                                   3:0 (10,14,23)

Se snahou pokračovat ve výborném výkonu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v dopoledním zápasu. Ovšem tradicí horších druhých zápasů se nám nepodařilo prolomit. Nepomáhalo ani časté střídání, opět skoro žádná komunikace, hlavy dolů. Snad trochu přísnější měřítko snese poslední set, kdy jsme konečně zase zabrali, ale set se již zachránit nepodařilo.

A nakonec? V prvním zápase vlažný rozjezd, ale potom paráda. Druhý opět totální propadák. Musíme zapracovat na psychice, holky volejbal hrát umí, to dokazují, ale problémem je stálost výkonu a to platí o všech bez rozdílu.

Příští zápas doma se Vsetínem (skorosoused v tabulce). Přijďte zafandit !!!