První kolo přehazky velmi úspěšné

V neděli 3. 12. 2017 proběhlo první kolo přehazované. Po listopadové kvalifikaci se našich 7 týmů rozřadilo do všech tří výkonnostních skupin. Nejlepší družstvo z tréninkové skupiny třeťaček Šmejcová - Luňáček Svitavy A vyrazilo až do Chvaletic. Zbývající tři družstva (Svitavy B,D a G) jela do Žichlínku. Od Švihelů pak dva týmy bojovaly ve druhé skupině (E,F) a Déčko společně se SY A vyrazilo do Chvaletic mezi nejlepší.

Informace od trenérky Evy Šmejcové:
Protože kvalifikace, která proběhla ve Svitavách, byla pro některá z děvčat premiérou a zrovna byla docela náročná, měla jsem trochu obavy, aby to moje holky neodradilo. Ale neodradilo :-)

V Žichlínku se sešlo celkem 9 družstev - kromě domácích ještě ze Svitav, z Litomyšle, z Chocně, z Lanškrouna a Letohradu.

Sestava některých z našich družstev byla z důvodů velké nemocnosti pozměněna, ale popraly se s tím. Děvčata hrála skvěle, navzájem se povzbuzovala a fandila si tak, že z tělocvičny se ozývalo jenom SVITAVY DOTOHO! Myslím, že si spravila chuť ze Svitavského klání.

Moc je chválím a doufám, že další kola budou v takovémto duchu. Svitavská družtva byla velmi vyrovnaná, což dokazuje i skutečnost, že o konečném pořadí na 1 - 2 a 3 - 4 místě nakonec rozhodoval počet uhraných balónů.

První místo a tím i postup do vyšší skupiny vybojovalo družstvo Svitavy C ve složení Klárka Nováková, Kočvarová Adélka, Róza Bolcková.

Třetí příčku obsadilo družstvo Svitavy B - Kristýnka Horáková, Terezka Pipková a Adélka Vladíková a také krásnou čtvrtou příčku získalo družstvo Svitavy G - Kuglerová Denďa, Haladová Anička, Konečná Lucka a Svojanovská Lucka.

Ještě bych na závěr chtěla poděkovat taktínkům Adelky Kočvarové a Klárky Novákové za šoférování a panu Novákovi také za pořízení fotodokumentace (viz níže).

Do Vysokého Mýta jela s týmy E a F jako hlavní velitelka paní Straková za doprovodu tatínků Krátkého a Doskočila. Holky si vedly výborně, ačkoliv nebyl již nikoho na střídání a turnaj musely odehrát celý samy. Éčko ve složení Berča Kerumová, Sára Straková a Adélka Bednářová vyhrálo a zajistilo si tak postup mezi nejlepší, družstvo F Lucka Pavlišová, Barča Krátká a Anetka Doskočilová (úplně první turnaj ve volejbale) získalo krásné 4. místo.

Chvaletice dopadly také výborně. Áčko složené ze třeťaček Adélky Doubkové, Anežky Luňáčkové, Aličky Doubkové a fanynky Jolanky Šimkové bojovalo mezi staršími soupeřkami a podařilo se jim v té největší konkurenci udržet. V Déčku pak Denďa Trávníčková, Erča Reitschmiedová, Verča Havlíčková a Zuzanka Švihelová očekávaly, jaké soupeřky potkají. Výborný Lanškroun A udolaly až v posledních okamžicích pouze o bod. Po pauze na oběd zaváhaly s domácími, kde se jim opravdu nedařilo. A nakonec měly již známé holky z Dolňáku. Ty nenechaly nikoho na pochybách, že letos to s nimi budou mít všichni těžké! Našim navíc odešla fyzička, takže konečný výsledek vypadal až hrozivě 6:22. Celkově však krásné třetí místo.

Průběžné pořadí soutěže po 1. kole:

1.DÚ A    46 b.

2.LA A     43 b.

3.SY D     41 b.

4.DÚ B    39 b.

5.CHVAL 37 b.

6.SY A      35 b.

7.PO A     34 b.

8.LA B      33 b.

9.ČT A      32 b.

10.PO B   31 b. první skupina pořadatel Chvaletice


11.SY E    30 b.

12.VM     27 b.

13.ŽI A     25 b.

14.SY F    23 b.

15.LI A     21b.

16.CHO B 19 b.

17.LET A   18 b.

18.CHO A 17 b.

19.ČT B     16 b.

20.DÚ C    15 b. druhá skupina - pořadatel Vysoké Mýto


21.SY C     14 b. třetí skupina - pořadatel Žichlínek

22 CHO C 11 b.

23.SY B      9 b.

24.SY G     7 b.

25.LET B    5 b.

26.ŽIC B     4 b.

27.LA C      3 b.

28.LI B        2 b.

29.ŽI C        1 b.

Fotodokumentace z Žichlínku:

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll