První vítězství žákyň v KP kadetek

Včera zakončily podzimní část sezóny starší žákyně, když místo běžného tréninku dohrávaly poslední dvě utkání Krajského přeboru kadetek proti Litomyšli. Obě družstva v této soutěži ještě nevyhrála. Litomyšl přivezla šest hráček, nás bylo i přes nemoci děvčat deset. Vlastně devět, Markétka si bude velice dobře pamatovat, že dresy se doma nezapomínají...

Zatím, co se na hlavní ploše prohánělo stádo Turů, obě družstva se na modrých plochách prováděla rozcvičku a zahřívala se na zápasovou teplotu. Dvě hráčky zjistily, že nemají dres, jedné se podařilo si ho sehnat. Druhá měla sice dres, ale jiný. V pět hodin se plocha uvolnila, šlo se rovnou na míče. Pan Veselský písknul a mohlo se hrát.

TJ Svitavy "B" - VK Litomyšl 3:0 (9,20,14), 3:1 (12,8,-20,10)

Sestava: Kociánová, Mašlánová (n), Hendrichová, Vondrová (b), Dědková, Polášková (u), Motálková, Ďuriančíková, Vorbová (s), Šrůtková (l)

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že bychom konečně v kadetkách mohli uhrát nějaké body do tabulky. Děvčata se správně namotivovala a v prvním setu odvedla dobrou práci, kdy soustředěnou hrou bez chyb dovedla set k jasnému vítězství. Ve druhém setu už Litomyšl začala hrát, ale stejně kupila dost vlastních chyb, kterými nám pomáhala udržovat vedení. Ve třetím opět šňůry na servise zajistily hladký průběh setu a hlavně první vítězství a to hned za tři body.

Výborně se nám dařil servis, který činil hráčkám Litomyšle problémy ve všech dalších setech. Do hry byly postupně zapojeny všechny hráčky. Lucku jsem po nemoci ještě šetřila, na účku dobře alternovala Pája, Peťa nastupující v základu přepouštěla místo na servise v prostředních částech setů Magdě, Barča nechávala odpočívat Kačku, která si v jednom setu odskočila na blok a v dalším na smeč, Verči to odehrály na středu prakticky celé a vyšší protihráčky nenechaly vyniknout. Terka si dokáže poradit i na vyšší síti a útoky měly správný směr i délku. Na razanci je potřeba (stejně jako u vyšších hráček) ještě pracovat...

Ve druhém zápase jsme si poprvé vyzkoušeli, jaké to je hrát s liberem, kdy středové hráčky střídala do pole Markéta Šrůtková. Musím konstatovat, že bez jakékoliv teoretické či praktické přípravy, to holky zvládly výborně.

I druhý zápas vyzněl jasně v náš prospěch, kdy kromě třetího prohraného setu soupeř neuhrál více než 12 bodů. Ve třetím setu byla sestava příliš překombinovaná a ani střídání v koncovce nezabránilo Litomyšli, které zrovna vycházel servis, sebrat nadějný náskok.

Další zápas KP kadetek nás čeká 5. ledna na Riegrovce proti Pardubicím.

Pavlína

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll