Remíza na úvod sezóny

V prvním dvojzápase sezóny 2009/2010 zavítalo na palubovku haly Na Střelnici družstvo energetiků z Chvaletic. Stejně jako v našem týmu se i v jeho sestavě se vedle zkušených borců objevují i mladíci a tak se čekal vyrovnaný boj.

Náš nástup do utkání byl famózní, brzy jsme získali náskok 9:3 a soupeř reagoval timeoutem. Po tomto tajmu ztratila naše hra šťávu a vinou nepřesností na příjmu a chyb v útoku bylo brzy srovnáno (náš tajm za stavu 13:13). V tomto duchu se nakonec odehrálo celé dvojutkání, pro které byly charakteristické na mužský volejbal nezvykle dlouhé série bodů. Zřejmě nerozehranost týmů v začátku sezóny.

Z naší strany bych vyzdvihl zlepšení na servisu, který jsme před sezónou hodně trénovali. Velký posun v této herní činnosti je vidět u Petra Jassy a i další skokani (Ondra, Bubu, Pipin) byli schopni udržet několik servisů po sobě. Za zmínku stojí dva důležité okamžiky, ve kterých nám servis výrazně pomohl a to tie-break prvního zápasu (na servisu Petr Jassa - 4 body v řadě od stavu 2:3 do stavu 6:3 a Bubu 4 body v řadě 8:6 ... 12:6) a dále pak grandiózní obrat v prvním setu druhého zápasu: Stav 13:18 pro soupeře a náš TO, následuje první TO Chvaletic za stavu 17:19, na servisu je Štěpán Ryšánek, dále druhý TO Chvaletic za stavu 22:19 a konec setu 25:19!!!

S čím nejsem spokojen je nepřesné zpracování lehčích servisů. Na zlepšení této činnosti zaměříme následující tréninky.

TJ Svitavy - TJ Energetik Chvaletice 3:2 (23, -21, -21, 16, 7) a 1:3 (19, -20, --21, -19)

TJ Svitavy: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Bureš, Doležal, Liška, Pavlík

V sobotu jedeme do Ústí nad Orlicí, kde má domovský stánek tým Kerhartic. Ten se loni prezentoval kvalitním servisem, takže očekávám ještě větší tlak na naše přihravače.

I o mužích se psalo

http://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/paradni-start-v-podani-volejbalistu-litomysle.html

Nenechte se zmást nadpisem, i na SVitavy pár řádků zbylo.

Tribuna

Počítat můžete, jak chcete, ale slyšet bylo hlavně mě! Marcela

Gratulace k prvnímu

Gratulace k prvnímu vítězství, předpokládám, že přijedu do Ústí na Orlicí osobně. první body a vyhranej tie-break se počítá.

Hooligans on tour

Cápa

Soupiska diváků

Ve článku nejsou vyzdvihnuti fandové na hlavní tribuně: Elvis, Jassa st. s Alicí, Tygr, (no dopište se všichni co jste tam byli, ať se to spočítat - díkas),

Kdo ještě

Kdo tam byl další : Já , Dan P, Zoiki a máš další tři :)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll