Rozjezd mladších žákyň

Mladší žákyně zahájily sezónu v sobotu 14.9. kvalifikací. Hrálo se ve třech skupinách nasazených dle loňských výsledků. V soutěži mladších žákyň máme dva týmy. A tým je složený z hráček koncového ročníku 2007, B tým z hráček ročníku 2008 a mladších.

A tým pořádal pětičlennou kvalifikační skupinu na kurtech v sousedství koupaliště, kde se hrálo systémem každý s každým na 2 vítězné sety. Naše hráčky bez ztráty setu postupně porazily Poličku, Vysoké Mýto, Letohrad a Českou Třebovou B a kvalifikovaly se do nejlepší skupiny pro 1. kolo. Zkušenosti našich hráček, které šestkový hrály již minulou sezónu byly na herním projevu znát.

B tým se vydal k obhájci titulu do Žichlínku. Zde jsme tým doplňovali hráčkami z mladší tréninkové skupiny a pro "nová" děvčata, která vloni hrála hlavně přehazovanou a k tomu sem tam trojkový, to byla těžká písemka. Soutěž je však na začátku a herně zkušenější děvčata mladší podrží, aby je brzy výkonnostně dohnala. ALE musíme holky všechny pochválit, podařilo se jim urvat vítězství s Pardubicemi v posledním zápase, čili domů se jelo v dobré náladě :-)

Hned další sobotu se hrálo 1. kolo soutěže.

A tým opět v domácím prostředí si v 1. utkání poradil s Poličkou, kdy po slabším rozjezdu na přihrávce dohnal i vyšší bodovou ztrátu. S Žichlínkem prohráváme 0:2. Rozhodující zápas s Lanškrounem máme krásně rozehraný, v koncovce setu však herní výpadek způsobuje drama, set vyhrajeme, ale po dvou setech se musí do rozhodujícího tiebreaku, který 14:16 prohráváme a bohužel tak sestupujeme s Poličkou do skupiny B.

Béčko jelo vlakem do Pardubic, sedm statečných si hned v prvním utkání zopakovalo utkání z kvalifikace s Pardubicemi, zápas to byl krásný a napínavý, bohužel tentokrát zvítězily Pardubice. Hladce vítězíme nad Letohradem a Českou Třebovou. Utkání o postup do lepší skupiny jde do tiebreaku a raduje se soupeř. Čili pro příště zůstáváme ve skupině C. Další kolo je na programu v sobotu 5.10. a oba naše týmy budou hrát v hale Na Střelnici od 8:30.

Pavlína

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4110', '', '172.20.0.29', 0, '292ijgc04g15t8jj5tsorh2bo3ppmsjn', 0, 1713552754) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174