Šest statečných na "Zmrzliňáku"

Na víkend 23. - 24. května jsme s velkým předstihem naplánovali účast na velkém mezinárodním turnaji v Lupenici. Velmi jsme se na turnaj těšili, plánovali sestavu, organizovali - až jsme málem nikam nejeli. Vinou nemocí a "nepozornosti" některých děvčat (prý nevěděly, že se někam pojede) jsme v sobotu ráno do dvou aut naskládali pouze šest děvčat a jejich hromadu tašek.

Vyjeli jsme v 6.15, cesta byla bez komplikací. A tak jsme hned po příjezdu do Lupenice mohli probudit trenéry a hráčky družstev, kteří na místo konání turnaje přijeli už v pátek. Stihli jsme ještě rozdělat "základní tábor" a pak už jsme se soustředili jenom na volejbal.

Základní sestava byla jasná. Děvčat bylo jenom šest, a tak nebylo co řešit. Nahrávky se zhostily Denisa s Vendy, blokovaly Barča s Kiki a na směči bodovaly Bleška s Aničkou. V sobotu děvčata v základní skupině postupně porazila družstva Rychnova nad Kněžnou, Červený Kostelec, Kometu Praha a na míče i Slávii Hradec Králové. Postup do finálové čtyřky z prvního místa byl opravdu fantastickým úspěchem. Nědělní boje za extrémních podmínek (ráno déšť a zima, odpoledne ostré slunce a vedro) už tak úspěšné pro náš tým nebyly. Porážky od velkého rivala z Poličky a pro nás neznámeho Sokolova, nakonec naše družstvo odsunuly na krásné 3. místo. Celkem se turnaje mladších žaček zúčastnilo 14 týmů z Čech, Moravy a Polska.

Pochvalu za bojovnost si zaslouží všechna děvčata, pro které to byl první skutečně velký turnaj. Pevně věřím, že je tento úspěch "nakopne" a budou dál makat, makat a makat.

Zvláštní poděkování patří Pavlovi Špačkovi za perfektní výsledkový servis a více než aktivní komunikaci s rozhodčími a ředitelem turnaje, ale také rodičům, kteří vážili dlouhou cestu povzbudit své ratolesti.

Příští rok určitě na "Zmrzliňák" zase pojedeme.

Jirka

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll