Sobota na centru

V sobotu 18. října patřila hala Na Střelnici volejbalistkám. Los soutěží určil pořadatelství pro TJ Svitavy v 1. lize kadetek, v 1. lize juniorek a KP I žen. Pro diváky tak byl připraven lákavý program, kdy se souběžně na třech kurtech v 10:00 písklo k úvodním utkáním. Ženy i juniorky si je protáhly až do tiebreaků. Diváci však bez pauzy měli další program, když po jejich dohrání nastoupily k odvetě kadetky. Poslední končily juniorky kolem 15. hodiny.

TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun 0:3 (-21,-16,-23), 2:3 (13,-22,-23,21,-10)

Sestava: Bolcárová, Fiedlerová, Hendrichová, Kratochvílová, Loukotová, Polášková, Šrůtková, Václavková, Vondrová, Vrabcová

Oba zápasy byly ve znamení velké chybovosti na naší straně. Pro naše hrající žákyně byl bohatý program s plnou tribunou zřejmě těžkou zkouškou v soustředěnosti, o čemž svědčí nejen chyba v postavení, která  nás připravila o vedení a psychicky nás poslala dolů (po ztrátě nahnaných bodů při podání Týny), ale také naše jasně vítězné míče, které nedůsledností ztrácíme, nebo nedodržování pokynů z oddechových časů.

Lanškroun téměř nechyboval a stačilo mu nám půjčovat míč. V prvním a ve druhém setu úvodního duelu si naše přihrávající hráčky vybraly slabší chvilku, kdy nám soupeř odskočil a následně v klidu dohrál. Ve třetím se nám podařilo bodový příděl na příjmu do koncovky dohnat, ale zkušenější soupeř za naší pomoci drama nepřipustil.

Druhý zápas začínáme osamoceně na "centru", což nám sedí mnohem více. Lanškroun přejedeme, účinný je zejména servis. Další dva sety ztrácíme v koncovce po našich chybách a usnadňujeme tak soupeřkám práci. Ve čtvrtém setu nuceně střídáme Míšu a Týna tak zažívá premiéru na účku. Set máme dobře rozehraný a konečně ho dokážeme získat. Do tiebreaku bohužel vstupujeme odevzdaně na příjmu a skóre 0:8 už dokážeme pouze korigovat na přijatelných 10:15.

Konečná sobotní bilance: 1 získaný bod do tabulky, dvě prohry, dvě pochroumaná zápěstí (z toho 1 sádra).

1. rozpis druzstva KCTM Volejbal Vysočina KCTM Volejbal Vysočina 8 7 1 0 0   24:4 672:464 23
2. rozpis druzstva TJ Minerva Boskovice TJ Minerva Boskovice 8 4 2 0 2   20:12 712:679 16
3. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun VO TJ Lanškroun 8 4 1 0 3   15:12 577:576 14
4. rozpis druzstva ŠSK Demlova Jihlava ŠSK Demlova Jihlava 8 3 0 1 4   13:16 632:618 10
5. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 8 2 0 3 3   13:20 631:731 9
6. rozpis druzstva TJ Sokol Bedřichov TJ Sokol Bedřichov 8 0 0 0 8   3:24 510:666 0

Další kolo odehrajeme 1. listopadu v Bedřichově, se kterým jsme doposud nehráli.