Starším žákům začala nadstavbová část přeboru

Hrálo se na Speciální škole v centru Hradce. Hala byla nová a moc pěkná. Měla jen jedno hřiště a tak docházelo k prodlevám mezi zápasy, kdy se museli kluci vypadlí z rytmu znovu rozcvičovat. První zápas jsme narazili ma Slavii "B". Dělali jsme mnoho chyb a stále nabízeli soupeři vítězství. I když se nám podařilo vyrovnat na 1:1 na sety. Zkrácenou hru jsme nedotáhli do konce, i když jsme vedli.

Nemalou zásluhu na tom má i rozhodčí. O tom se teď rozepíšu. Vždy jak začíná zápas nebo je těsně před ním, zkusím po očku vypozorovat, kdo nám to vlastně bude pískat. Hned z prvních gest se dá zjistit, co je to za zkušeného nebo naopak neznalého rozhodčího. Stačí si všimnout, že začíná ukazovat co se stalo na hřišti za prohřešek (přešlap, nečistý míč, čtyři údery atd.) a pak teprve stranu která získala rozehru. Pak je jasné, že vycepovaní Ďábli pravidla znají a rozhodně se jim nebude líbit, když se nebude pískat tak jak se má a ukazovat se bude něco, co se v žádných pravidlech nevyskytuje.

My jsme narazazili na rozhodčího z druhého soudku. Pětkrát jsem jej upozorňoval, že hráč při přeběhnutí může stát jinde až po odbití míče servírujícím hráčem. Vyslyšel mě na po šesté a zavolal si nahravače a upozornil ho na tuto chybu a hrálo se dál jako by se nechumelilo. Do toho mě pošťuchoval i trenér slovy: "Neblbni, vždyť to jsou malí kluci!" Asi vůbec netuší, co taková věta znamená. Já je učím čisté hře a pravidlům, která jsou jedna. A tady se najde pár lidí, kteří řeknou, že je to jedno! Čtenář určitě namítne: "Však to předčasné přeběhnutí není žádná velká výhoda!" Ale je! Normálně by nahravač nestihl polovinu míčů, protože příjem v této soutěži není vždy za "jedna". Horší bylo, že dotyčný nahravač nám jako zadní hráč ulíval ze druhé jeden balón za druhým.

Asi znáte Elvise. Bublal jako papiňák se zaseklou pojistkou a muselo to přijít. Soupeř po svém špatném příjmu hrál z nouze bagrem přes. Piškotův tajming byl exeletní a vyskočil přesně jednou rukou nad síť a zahodil balón do debla. Rozhodčího píšťalka piskla nějak rychleji než jindy, naše družstvo bralo věc jako hotovou, ale ouha. Ten pán na empiru ukazoval oběma rukama kolečko jako znak pro neslyšící. Kdysi (před 30-ti lety se toto gesto používalo, ale v dnešních pravidlech nic takového nemáme). Dorazil mě trenér Slavie s vysvětlením, že blok musí být dvouma rukama ...

Řekl jsem jim svoje. Nechci, aby někdo bazíroval na tom, zda můžeš či nemůžeš vkročit při tajmu do hřiště o vteřinu (sekundu) dřive než zazní signal pro ukončení oddechu, ale důsledně chci dodržení několika málo pravidel, které mladé naučí hrát čistě. Budu rád když ve Svitavách ukážeme rozhodčí v dobrém světle bez takových ukazovačů na deblovou čáru či anténku.

Zpět ke hraní. Následný zápas s Litomyšlí se vyvíjel dobře v náš prospěch a proto v druhém téměř vyhraném setu jsem naordinoval Martinovi, aby si za stavu 24:21 skočil podání. Poslechl, rozběhl se o nějaký metr dál, než bývá u něj zvykem a pěkný servis zabalil do sítě. Litomyšl podávala risk a třikrát trefila Pallouše, který ani jeden servis nevzal a tím dohrála set. Museli jsme hrát třetí set a ten jsme dotáhli do konce. Pak jsme ve dvou setech porazili Malšovice, které mají mezi sebou veliké dovednostní i věkové rozdíly.

Vše skončilo tak, že první tři družstva mají stejně bodů a tak se "zrno od plev" bude oddělovat tuto neděli 1. února od 13:00 ve svitavské hale Na Střelnici. Těšíme se na Vaši návštěvu a dohodnu otevření bufetu, aby Vaše požitky byly maximální!

Elvis

Omluva

Já se také omlouvám a nechám si to pro sebe.

Rozhodči

Dobře , já se tímto omlouvám a nechám si to na hřiště .

Hlavně Piškotovi, Danymu, ale přečíst si může, kdo chce

Žasnu hoši, jak jste nám "vyrostli". Rozhodčí vynechám, nebyla jsem s Vámi. Předpokládám ale, že si po zápasech můžete s trenérem říct svoje - vyvztekat se, nadávat, nebo se radovat, řvát, mít i pitomé poznámky, mluvit slovníkem, který se mnohdy ani nedá publikovat. Prostě můžete toho hodně, emoce mají jít ven, zvláště po zpackaných zápasech! Tím by to pro vás mělo, podle mě, skončit. Trenér si to jistě s rozhodčím vyříká a pro vás pak už platí Dolíkova rada - ukažte to všem na hřišti.

Co mi ale vyrazilo dech, to jsou Vaše  žvásty (promiňte, příhodněji a přitom slušně to neumím vyjádřit) o hradeckém trenérovi. Myslím, že se nepletu, ale vyjadřujete se o panu Seneckém. Tak pro upřesnění: byl to svého času jeden z nejlepších a nejúspěšnějších trenérů žáků a dorostenců v republice. Jeho žáci, jindy dorostenci byli ne jednou mistry ČR, výborné základy dal několika bývalým reprezentantům. Pravdu máte v tom, že vždycky u hřiště řval jako tygr a servitky si při koučování nebral.  Ostatní to sledovali někdy s pobavením, jindy ještě "přitopili". Z doslechu vím, že jeho současný projev je jen slabým odvarem toho, co za lajnou dokázal dřív. Jaké jiné metody užíval, to nevím, ale výsledky, ty byly výborné. V mládí vypadal asi jako Piškot teď - jen nějaké to deko navíc - sportovec, trenér, dokonce bavič. Vážné onemocnění vykonalo své. Má můj obdiv i se všemi chybami, které jistě má, stejně jako vy, já, ... Přesto, že už je celou řadu let moc nemocný, u volejbalu, přesněji řečeno trénování, zůstal. Klobouk dolů.

A úplně na závěr: Nabízím Vám (a budu to dělat opravdu ráda), až budete zase rychleji psát než myslet, pošlete mi vaše výtvory (s výjimkou love story), ráda vám opravím ty příšerné hrubky. Jeden by skoro nevěřil, že jste Češi a čeština váš mateřský jazyk. 

Marcela                                                                                                                                                PS: Věřím, že se budete oba v neděli na palubovce smekat jako o život. Těším se, že to soupeřům, rozhodčím i hradeckému trenérovi ukážete volejbalově. Přijdu vám - tedy celému týmu - fandit - jako o život.

Já jen k...

K rozhodčímu ja sice moc neodehral protoze nakonci 1.setu jsem si neco udelal s kotnikem tak jsem zustal na lavicce vedle elvi ale abych neodchazel od tematu. Ten rozhodčí si myslel že kdyz ma pistalku tak ze je nakej " KING" a ten trener byl jako sud jsem se divil ze ho ta zidle unese :-D a furt zral a rval no dit vime kazdej svi.

 

Rozhodčí

Ano rozhodčí v Hradci stáli vážně za to  a piskali často proti nám . A trenér Slavie s toho jsem se mohl .... celý 4 hodiny co jsme tam byly seděl nba židly a žral svačinu . No hrůza !!!!!!!!!!!!!!

zvykej si

Zni to sice blbe, ale v zivote jeste potkas tolik blbcu, ze se bud dostanes nad ne nebo te to znici. A k rozhodcim, ti dokonali byt sice nemuzou, ale podle toho, co jsem slysel by se nekde nahore meli pozastavet nad tim, koho na empire vubec pusti! Ale tvuj ukol je nicit soupere, vykasli se na trenery ;) ... nebo ho tref do ... to uz je na tobe :)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll