Tentokrát v neděli, ale 4 body jsou opět doma :)

3. kolo soutěže krajského přeboru žen 1. třídy jsme letos poprvé odehrály v neděli (což nebude v dalším průběhu žádná výjimka). Proti nám se postavilo družstvo Lanškrouna, stejně jako proti našim borcům na vedlejším kurtu. První zápasy se na obou krajích haly rozhodovaly až v tiebreaku...my ženský jsme byly nakonec spokojenější.

Svitavy A – Lanškroun B 3:2 (21,-23,13,-19,12) 3:1 (-19,17,16,17)

První set jsme nerozehrály moc dobře. Za stavu 10:15 už nezbývalo nic jiného než si vzít time out, který nás patrně “probral” a dokráčely jsme postupnými kroky k vítězství. Vyhraný set nás ale neuklidnil, jak bychom potřebovaly a v druhém setu pokračovala – pro nás už typická - hra jako na houpačce.... z 4:8 postupně na16:13... Koncovka setu pro nás byla rozehraná dobře, bohužel jsme se zasekly na stavu 23 a další bod jsme nepřidaly. Prohraný set nás nezlomil, ve třetí sadě jsme dominovaly a soupeřky jsme jasně přehrály. Formu jsme si do dalšího setu bohužel neodnesly, a tak o vítězi musel rozhodnout tiebreak. Ten jsme rozehrály dobře a ve vyrovnané koncovce jsme dokázaly vítězství strhnout na naši stranu. A další dva bodíky byly na světě :)

Druhý zápas jsme začaly po hodinové pauze. Do prvního setu jsme šly s většími změnami v sestavě, což spolu s vlažným projevem a nepřesnostmi mělo za následek ztrátu prvního setu, než jsme se vůbec stihly rozkoukat. Proto jsme opět zamíchaly sestavou, našly jsme ideální složení, další tři sety v řadě jsme si přes menší výpadky pohlídaly a zaslouženě vyhrály.

Soupeřky nás ze začátku zaskočily dobrou obrannou hrou (jak na síti, tak v poli). Míč od míče jsme se ale rozehrávaly a postupně jsme začaly i úspěšně útočit ze všech pozic. Když bylo potřeba, daly jsme důležité body servisem (Pája dokonce několik es v řadě, stejně tak Vendy...perličkou je, že obě si našly na druhé straně libero  ) nebo blokem, což nám pomáhalo k větší pohodě a tím lepšímu jistějšímu výkonu. Na hřišti se vystřídaly všechny holky (Pája se Sabkou na náhře, Jája s Katkou na „U“, Katka taky společně s Vendy a Blážou na bloku, no a v neposlední řadě naše smečařky Hanka, Marťa a Monča. Hlediště bylo opět naším sedmým hráčem a našim fanouškům děkujeme za podporu!! V neděli nás čeká výlet do Chvaletic, kde hrajeme už od devíti hodin a mezi našimi zápasy se budou prát o vítězství také svitavští chlapi. Doufám, že se navzájem povzbudíme a odvezeme z Chvaletic 8 bodů!!

Děkujeme Mázovi za fotky a přikládáme :)

Dotaz

Kde jste koupily na ty Vaše zápasy tu hasičskou sirénu? Sem slyšel, že už kolikrát pohotovost na Olbrachtce měla kůli tomu planej výjezd ... Kdyby pak u nás náhodou hořelo, tak nám ani neuvěřej. Řeknou si v depu: "Klidně spi dál - to na hale hrajou volejbal KP I místní ženský!"