Třikrát proti repre!

První červnový víkend se již tradičně sjíždějí žákyně na turnaj do nedalekého Lanškrouna. Letos zde skupina kolem Libora Tomišky pořádala (na výbornou!) již 29. ročník. Na šesti antukových kurtech zde bojovalo 20 družstev, hráčky zde byly ze všech koutů ČR. Otázkou bylo, jaké počasí mají tentokrát organizátoři objednáno, po chladnějších ročnících s deštěm to letos bylo opravdu jinak a celý víkend bylo azuro s teplotami nad 30 stupňů!

Náš oddíl měl v turnaji dvojí zastoupení. Holky z áčka po zakončení halové sezóny jsme na tréninku (vzhledem ke školním akcím, nemocem, přípravě na možnou účast na Olympiádě dětí a mládeže v plážáku a konec konců i účastí na akcích KCM) moc neviděli, forma v šestkách, které hrály naposledy na konci dubna, tak byla velkým otazníkem. Sestava: Aničky Loukotová, Fiedlerová, Vrabcová, Míša Bolcárová, Eva Šimková, Kiki Kratochvílová.

V béčku dostaly šanci mladší žákyně, které byly vyztuženy trochu zkušenějšími kamarádkami. I přes pár omluvenek se podařilo dát dohromady slušnou sestavu hráček. Sestava: Zdenča Kladivová, Radka Hendrichová, Míša Hotařová, Eliška Žáková, Majda Krejčí, Anička Melicherová, Verča Kovářová, Maki Šauerová. V sobotu také Filipka Štulpová jako fanclub!

ZÁKLADNÍ SKUPINY se hrály na dva hrané sety od stavu 5:5.

Atým začínal s Moravskou Třebovou. V prvním zápase za volnějšího rytmu byla možnost, aby si hráčky vzpomněly, co má která za "taneční" prostor, i přes pár našich zkažených servisů a dvou sérií špatných přihrávek nebylo co řešit - výhra 2:0. Dalším soupeřem byly hráčky Lvíčat (červené dresy). Pro ně to byl však první zápas, což se záhy ukázalo jako velká výhoda. Soupeřky nás sice tlačily servisem, ale jejich hra byla plná chyb z důvodů nesehranosti a zřejmě nervozity (ruku na srdce hráčky ve věku 12-15 let poprvé na turnaji v národním dresu pod vedením hlavního trenéra reprezentace kadetek i Lvíčat Aleše Nováka, některé neznají herní systém, hrají jiné obranné postavení...). Nicméně to nemění nic na tom, že naše holky hrají výborně a že se v prostředních částech setů dostanou bodově nad soupeře a oba sety v klidu vyhrávají!!! Sokolov neznáme, nabádám k pozornosti, soupeř má velký problém s přihrávkou, nejvýraznější vítězství 2:0. Poslední utkání ve skupině s domácím Lanškrounem B. Soupeřky jsou snaživé, ale naše převaha je zřejmá. Stáváme se vítězem základní skupiny A, skupinu B a C mají vyhranou Lvíčata, Déčko pak bez repre zastoupení vyhrává po vyrovnaných zápasech na skóre míčů Česká Třebová.

Btým odehraje první zápas proti mladším žákyním z Lanškrouna C. Holky hrají ustrašeně, dělají neuvěřitelné chyby a mají co dělat každá se sebou. Bohužel prohra s hratelným soupeřem, ale po předvedeném výkonu naprosto zasloužená. Následně se ale zvedáme a v zápase s Novým Veselím uhrajeme remízu, která dává naději v možnosti nehrát o umístění v nejslabší skupině. Na řadu však přicházejí družstva těžšího kalibru. Frýdek Místek nás svým servisem nepustí do hry. Na přihrávce mají problém všechny hráčky. Jako poslední bonbónek jsou nachystaná Lvíčata (modré dresy). Zápas jednoznačně ztrácíme, ačkoliv soupeř pouští do hry i slabší hráčky. Bojíme se ještě dřív, než zápas začne, to se bude muset v příští sezóně změnit.

BOJE O UMÍSTĚNÍ

Btým hraje ve skupině s pátými družstvy ze základních skupin. Ještě v sobotu přehraje Dolní Újezd v tiebreaku. V neděli ráno se jde opět do třetího rozhodujícího setu, tentokrát s Moravskou Třebovou. Poslední sedmé utkání v turnaji hrajeme se soupeřem z DDM Brno, který v turnaji dosud nevyhrál. Ano vážení, my jsme velmi hodné družstvo, tak holkám z Brna na cestu vítězství věnujeme. Na poměr setů pak "prohráváme" s Moravskou Třebovou a ve skupině o 17. - 20. místo bereme 18. flek.

Atým si výhrou v ZS zajistil do rozstřelu relativně lehčího soupeře - 3. místo ve skupině B - Nové Veselí. Soustředěným výkonem ještě v sobotu vítězíme a postupujeme tak do tříčlenné semifinálové skupiny, kde nás čekají dvoje Lvíčata. Souběžně hraná druhá semifinálová skupina je za účasti České Třebové, Lvíčat modrých a Vamberka.

V neděli ráno máme první Lvíčata v bílém. Naše holky bojují, ale na rychlý útok středem nenacházíme recept. Drtivá část našich servisů míří neomylně na nejlépe přihrávající hráčku, nehrajeme vůbec takticky dobře, což se při síle soupeře, který vytahuje všechny silné trumfy, musí projevit. Zasloužená výhra pro soupeře.

Bez pauzy nás čeká repete utkání ze ZS, Lvíčata červená. Je již znát, že se vybrané hráčky zapracovaly do nastoleného systému a že už hlavně ví, co udělá ta vedle ní. U nás naopak přichází velký fyzický útlum. Svitavské hráčky hrají již sedmé utkání, vše v šesti lidech, což je ve stávajícím vedru opravdu zápřah. Oba sety začínáme špatně, kdy prohráváme, v obou se však zvedáme a zkoušíme "to", ale sráží nás neschopnost trestat míče zadarmo, se kterými máme neskutečné problémy. V koncovce Lvíčata výborně útočí, my kazíme po tajmu soupeře servis za stavu 23:23, nepřihrajeme a je po setu. Ve druhém se opět zpočátku ploužíme po kurtu a čekáme na rány z milosti, servisem pak zaškodí Loukič, i Míša, dotahujeme. Hra se vyrovnává, ale v koncovce nám opět není přáno 23:25. Červená Lvíčata nehrála v plné možné síle, možnost přejít do bojů o medaili tu jistě byla, bohužel. Třetí utkání s repre prohráváme.

Konečné umístění zajistila naprosto jednoznačná výhra s Vamberkem (tým, se kterým jsme se potkali i v Bílovci na kvalifikaci na MČR), kdy naše holky už sotva pletly nohama, dařil se jim však servis a soupeřky se naštěstí za celé utkání nechytly. Černou kaňkou je však zranění Aničky Loukotové, která si ve druhém setu asi pět míčů před koncem utkání v poli podvrtla kotník, turnaj jsme tak dohrávali v pěti.

Celkové pořadí turnaje:

1. Lvíčata bílá
2. TJ Sokol Česká Třebová A
3. Lvíčata modrá
4. Lvíčata červená
5. TJ Svitavy A
6. Baník Vamberk
7. TJ Sokol Frýdek – Místek
8. TJ Žďár nad Sázavou
9. VO TJ Lanškroun B
10. TJ Nové Veselí
11. VO TJ Lanškroun A
12. VK REMA Rychnov nad Kněžnou
13. VO TJ Lanškroun
14. TJ Červený Kostelec
15. TJ Sokol Česká Třebová B
16. Baník Sokolov
17. TJ Slovan Moravská Třebová
18. TJ Svitavy B
19. T.J. Sokol Dolní Újezd
20. DDM Brno

 

Poslední akce pro letošní sezónu je za námi. Ve starších žákyních to byla opět výborná sezóna, kdy se holky umístily 12. v Českém poháru, vyhrály Krajský přebor a těsně nepostoupily do hlavní části Mistrovství ČR. Za výsledky je potřeba pochválit všechny hráčky i trenéry :-)

Část žákyň se s věkovou kategorií loučí, všem nadcházejícím kadetkám přejeme, aby se jim dařilo a aby měly z volejbalu stále radost!

V nejbližší době je třeba držet pěsti už od pondělí Míše Bolcárové a Aničce Vrabcové, které budou reprezentovat Pardubický kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže v plážovém volejbalu s dějištěm v Plzni!

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll