Trojky dívky

V září se rozjely i soutěže v trojkovém volejbalu. V kraji máme v oddílech výrazně více dívek, než chlapců. V loňském ročníku hrálo soutěž více než 30 dívčích družstev. Letos je i vzhledem ke změnám věkových kategorií rozdělena pro hráčky narozené v roce 2007 (končící mladší žákyně) a dále pro ročník 2008 a mladší. Věk pro přehazovanou se posunul pro ročníky narození 2010 a mladší.

Ve starší kategorii trojkového volejbalu dívek (označení D1) má náš oddíl přihlášeno 6 družstev, 3 mladší žákyně a 3 starší přípravka. V mladší kategorii (označení D2) budou ve třech týmech bojovat dívky mladší přípravky.

Kvalifikace D1 proběhla pro všech 13 družstev na antukových kurtech ve Svitavách. Jedničky mají v soutěži hráčky ročníku 2007 i 2008, které všechny již na jaře zkusily hrát i šestkový volejbal. Týmy A (Prusáková, Michalková, Kerumová, Reitschmiedová) a C postoupily mezi nejlepší, přičemž  Céčko tvořily výhradně hráčky ročníku 2008 (Doubková, Straková, Švihelová, Trávníčková) a jen na skóre míčů skončilo druhé za Chvaleticemi, Béčko (Olšánová, Řiháková, Doskočilová, Pechanová) se pak z pěkného 5. místa kvalifikovalo do prostřední výkonnostní skupiny.

Tuto neděli se hrálo 1. kolo soutěže D1, Jedničky zahrály vzhledem k velkému počtu omluvenek výborně, i pro příště máme 2 družstva v nejlepší skupině, přičemž  A tým (Michalková, Olšánová, Prusáková, Valešová) se zde udržel a Btým (Bednářová, Pavlišová, Pechanová)  z prostřední skupiny postoupil. Céčko bohužel po dvou těsných prohrách příslušnost mezi nejlepšími neuhájilo. A v příštím kole v neděli 20.10. se jistě bude chtít vrátit zpátky.

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll