Ursus

Medvěd (Ursus) patří do čeledi medvědovitých (Ursidae) a ta je z řádu šelem. Do podčeledi pravých medvědů (Ursinae) patří například rod medvěda hnědého (Ursus arctos), jehož podrodem je americký grizzly. Náš grizzly (Piškot) chyběl v neděli 15. listopadu v Litomyšli, stejně jako dlouhodobí marodi (Lukin a Dominik) a krátkodobě absentující Kryšpín a Sašena. Odjelo tedy 7 lidí, což znamenalo významnou redukci řidičů, jelikož jsme u haly stáli čtyři (Elvis, Mazlík, Janis a já). Některým se to ale hodilo :-).

Do sousedního města nedojela Česká Třebová, takže nás v rychlém sledu čekaly dva zápasy, nejdříve s domácími, poté s Chocní. Litomyšl na nás byla dobře připravená, my nebyli dostatečně agresivní na útoku a i přes dobrý výkon podléháme 0:2. Následující zápas s Chocní se měl nést v poklidném duchu, ale opak byl pravdou. I přes stíhací jízdu, kdy nám totálně ulítl začátek setu a my prohrávali o osm bodů, se nám první set nepodařilo vyhrát a naše vítězství bylo spečetěno až v tie-breaku.

Dva dny na to ale vše nanovo a doma. Náš Ursus arctos horribilis byl tady. Prý byl nemocný, ale každá encyklopedie poukazuje, že medvědi se v chladnějších oblastech oddávají zimnímu spánku. Nebudu tedy zjišťovat podrobnosti, byli jsme komplet, co se základní sestavy týče, a smetli vše, co nám stálo v cestě. Vše s výsledkem 2:0, nikdo nedal přes 20 bodů, vše vždy do 35 minut a zahráli si všichni . Potlesk tribun byl zasloužený. Uvedu několik pozitiv za mé oči (negativa si nechávám na soustředění na zámku ve Štiříně).

  • skákaná plachta prakticky žádného soupeře nepustila do překvapivého útoku (Pallouš, Piškot, Zoiki, Terka)
  • středoví hráči dobře přistavovali ke krajním hráčům (vysoká úspěšnost obrany blokem - Onďas, Palouš)
  • první bodovky po nahrávce číslo 1 ze zóny III (Zoiki i Dan s Palloušem)
  • krajní smečaři dobře blokovali při útoku soupeře ze zóny III (Piškot, Terka)

Příští týden v sobotu v Chocni. Poznámka na závěr: Ačkoliv grizzly na první pohled vypadá neohrabaně, je schopen vyvinout na 50-100 metrech rychlost stejnou jako cválající kůň. Na treninku to změříme :-)

Elvis, Melis a tentokrát Máza jako fotograf

Parádní záběr

Ani jsem si nevšimla, že má Terka na hlavě  "afro" (fotka 7). Chválím fotografa i holiče - opravdu dokonalý sestřih!!!

TABULKA

p.

družstvo

utkání

V

P

S

sety

míče

body

1.

VK Litomyšl A

12

9

3

0

19:6

598:510

21

2.

TJ Svitavy A

9

8

1

0

16:4

471:342

17

3.

Volejbalový klub Choceň A

10

5

5

0

12:10

450:443

15

4.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí A

9

3

6

0

7:12

367:403

12

5.

TJ Sokol Česká Třebová A

10

0

10

0

0:20

312:500

10

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll