Úspěch na Olympiádě dětí a mládeže

Minulý týden se konaly v Plzni Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Pořadatelé vypsali tentokrát 18 sportovních disciplín, mezi kterými chyběl tradiční olympijský šestkový volejbal, ale své zastoupení zde měl alespoň beachvolejbal. Turnaje se účastní výběry jednotlivých krajů, hráči a závodníci jsou omezeni datem narození, nejstarší mohli být narozeni v roce 2000.

V Pardubickém kraji se na beachvolejbal nespecializuje žádný volejbalový oddíl, hráči a hráčky, kteří měli zájem se Olympiády zúčastnit, prošli výběrovými tréninky pod vedením pana Koldera. Do konečné nominace dívek se dostaly jako dvojice Míša Bolcárová a Anička Vrabcová. A vedly si nadmíru úspěšně. Reportáž z průběhu olympiády nám sepsala Míša:

1.den
Vyjížděli jsme v neděli, protože do Plzně to je přeci jenom nějaká hodinka cesty. Když jsme dorazili, tak následovalo ubytování, večeře a pak dlouho očekávané zahájení. Každý kraj měl jiný styl oblékání. My jsme měli třeba modrá trička a sukně/kalhoty/kraťasy. Po skončení jsme se přemístili na ubytovnu, kde už byla jenom porada o zítřku, co se bude dít.

2.den
Konečně pondělí a my jdeme hrát. První zápas byl s Jihomoravským krajem, který byl už od začátku favoritem na medaile. Nezačaly jsme zrovna nejlépe s prohrou 0:2 (body snad nebudu radši ani psát). Následoval zápas se Středočeským krajem, který byl pro nás velký oříšek, protože jsme potkaly holky, které jsme viděly poprvé v životě. Bohužel prohráváme 1:2. Poslední zápas v tento den byl s výběrem Prahy. Když jsme se dozvěděly, že děvčata hrajou pouze beach, tak nám zrovna do smíchu nebylo, ale nic jsme nevzdaly. Skóre 1:1 na sety. Do tiebreaku jsme nenastoupily nejlépe. Prohrávaly jsme 4:13. Tento set jsme ještě dokázaly vyhrát, tak konečný výsledek byl 2:1 pro nás! Řekla bych, že na tento zápas nikdy ani jedna nezapomeneme, a určitě ani trenér. Večer už byl pouze ceremoniál předávání medailí těm nejlepším z jiných odvětví.

3.den
V úterý se dohrávaly skupiny, takže to znamenalo zabrat, abychom se dostaly do lepší skupiny. První zápas úspěšně vyhráváme s Olomouckým krajem 2:1. Druhé sety nám nikdy prostě nešly. Druhý zápas v tento den byl se Zlínským krajem, kde jsme hladce vyhrály 2:0. Poslední a rozhodující zápas ve skupině o umístění, jestli budeme postupovat ze 3. a nebo 4. místa, byl s Plzeňským krajem. První set jsme vedly snad o 12 bodů, ale když přišlo do tuhého, tak domácí publikum zabralo a my sklopily hlavy a už to prostě nešlo. Prohrály jsme 2:1 a tedy postupujeme až ze 4. místa, ale jsme v lepší skupině a můžeme bojovat o medaile!

4.den
Když jsme se dozvěděly, že první zápas hrajeme s Moravskoslezským krajem, tak nám spadly hlavy, protože jsme věděly, že tyhle holky vážně neporazíme. Prohráváme 0:2 a jdeme do oprav. Potkáváme opět Středočeský kraj. Kde s podporou našich spolubojovníků z Pardubického kraje hladce vyhráváme 2:0 a jsme o krok blíže medailím. Ale ouha, dostáváme Karlovarský kraj, jehož hráčky jsou sice malé, ale bohužel zákeřné a dělají si s námi co chtějí. Prohrály jsme 0:2 a druhou prohrou pro nás olympiáda skončila.

5. den
Ve čtvrtek ráno jsme dostaly diplom za krásné 5. místo. Musím říct, že jsem čekala horší umístění, protože když jsme zjistily, kdo tam bude z těch holek, co beach hrají, tak jsme si myslely, že si ani neškrtneme. Ale uhrály jsme nádherné 5. místo. Ve čtvrtek jsme měly volno, takže jsme se šly koukat už na finále ostatních sportů. Večer už byl závěrečný ceremoniál. V plážovém volejbale dívek skončil na první místě kraj Moravskoslezský, na druhém Karlovarský a na třetím Jihomoravský. Takže všechny holky, co nás porazily a co se na beachvolejbal zaměřují už v oddílech.

6. den
Pátek a už zbývalo se jenom rozloučit s kamarády, které jsme tam měly, což nebylo zrovna nejlepší.

Musím říct, že olympiádu hodnotím jako jeden ze svým životních zážitků. Skvěla organizace, super lidi, konkurence, zkušenosti. Pokud si tohle někdo přečte, kdo je mladší než ročník 2001, tak mu radím, ať pořádně maká a na olympiádu se podívá, protože si to bude pamatovat navždycky.

 

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme ke krásnému 5. místu!

Pavlína

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll