V oblibě mám veškerá kolektivní cvičení, kde může můj talent vyniknout - třeba když se natahuje síť.

Začínal spolu s ostatními Indians. V družstvu mužů nemá klasické  úkoly - zablokovat, složit.... Asistent trenéra, statistik, fotograf, organizační pracovník - to je Hyňa. Je prospěšný týmu nejen při mistrákách, ale i při již tradičních akcích pořádaných oddílem. A s otázkami tentokráte vypomohl Elvis a Máza :-)

Jméno: Jakub Hynek
Družstvo: Muži A
Post: Asistent trenéra
Ročník narození: 1990
Výška: 180 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
První kontakt s volejbalem byl na hodině tělocviku v 5. třídě, kdy přišel Melis udělat nábor. První trénink si pamatuju jak dnes, bylo to čtvrt roku poté, kdy mě všem známý Venca dotáhnul na Riegrovku. Jako trenéři s námi začínali Melis jako headcoach s výpomocí Budyse a Heviho.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?

No zezačátku jsem hrál vše, to asi každej, postupem času jsem byl blokař a na moment smečař, kvůli kvalitě příjmu jsem skončil na postu univerzala. Před dvěma lety jsem (ne)dobrovolně ukončil kariéru a stal se součástí managmentu týmu. Nejdřív jsem klukům pomáhal zápisem a pouštěním hudby pro lepší náladu a koncentraci při zápasech, v poslední době jsem povýšil na statistika, takže se aktivně účastním všech zápasů (krom jednoho, což mě vyšlo dost draze).

Tvůj největší sportovní úspěch?

No bylo to v mé poslední sezóně mé kariéry. Vyhráli jsme KPI kadetů a tím získali možnost postoupit do II. ligy.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?
No jednak je to nahrávač, který je strojvůdce celé té mašiny, a jednak je to trenér, který to všechno vidí a hlavně řídí z venku, což mi přijde jako velká výhoda oproti předchozím sezónám, kdy jsme měli hrajícího trenéra.

Kdo z oddílu (celého - nejen tvoje družstvo) se ti v současnosti herně nejvíce líbí?

No tak z celého oddílu nevím, protože se nám míjejí tréninky s ostatními družstvy, ale od nás se mi nejvíce libí Štěpán Ryšánek a Zdenek Žižka. Nejvíce žasnu nad výkony Járy Ovada. A nejvíce mě překvapuje Petr Jassa, na to, jak hraje dlouho, má srovnatelné výkony s celým týmem.

Co bys označil za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Tak v mém případě se nedá moc mluvit o herních přednostech. Svoji přednost a spíše tak přínos pro tým a oddíl je v účasti na organizaci většiny akcí svitavského volejbalu.

Co ty a smečovaný servis?

Pár let jsem se ho snažil naučit, ale bez úspěchu. Momentálně pilně piluji plachtu ze země.

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušil?

No stejně jako každý z týmu bych zrušil veškeré cvičení s overbally. A v oblibě mám veškerá kolektivní cvičení, kde může můj talent vyniknout, třeba když se natahuje síť.

Čeho si ceníš na svém trenérovi?

Nejvíce si cením toho, jak to všechno skvěle stíhá. Nebudu tu psát žádné chvalozpěvy, abych nevypadal jako šplhoun, ale je prostě úžasnej. :-)

JINÉ

Oblíbená hudba?
Nemám nic vyhrazeného, miluji tanec, takže si rád poslechnu nějaký trance a pop nejlépe na nějaké akci, kde je více lidí a kde se můžu ukázat, jak mi to jde.

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Tak na mužích se mi nejvíce líbí, když jsou ochotni se mnou vyrazit každý den do restaurace na pokec a pívečko. A na holkách se mi líbí, když mají na svým místě všechno co mají mít, víte, jak to myslím.

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?

Tak v létě se oddávám cyklospolečenskorelaxačním výjezdům. No a v zimě si velice rád zajedu na lyže. A jak si všichni příznivci svitavského volejbalu mohli všimnout, tak svůj volný čas rád trávím u udírny a za pultem na našich antukových hřištích.

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?

No momentálně jsem nezadaný, takže tímto vyzývám všechny volejbalistky, ať se mi ozvou. Jsem hodnej, přítulnej a mám rád děti.

Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm ráda pohovořil?

Nenapadá mě nic, o co bych vás mohl obohatit.

OTÁZKY JEN PRO TEBE

Jak bys sám charakterizoval svou pozici v týmu mužů?
Tak má pozice je jasná….na lavičce. Na palubce se snažím povzbudit a dotlačit kluky k výhře, zároveň s tím dělám statistiku, aby Máza měl jednodušší rozhodování - koho postavit a koho sundat ze hřiště.

Jak vyšla statistika zápasu ženských, kterou jste s Mázou dělali (pravděpodobně v rámci zaučování)?
Celé zaškolování proběhlo v sobotu ráno, takže jsem se marně snažil zapnout mozek aspoň do té míry, abych pochopil, co mi to ten Máza říká. Výsledky se bohužel nedochovaly.


Který podnik ve Svitavách navštěvuješ nejčastěji - a proč právě tento?
Momentálně mě nejčastěji zastihnete v kavárničce Rošambo u zadního stolečku se šálkem kávy. Páteční večery trávím s klukama na Majáku, kde se radíme, jakou má soupeř největší slabinu. Pro menší zpestření mého jinak domácího života občas vyrazím do Gazely nebo nějaké podobné putyky za hudbou a přáteli.

Proč jsi dostal na posledním podzimním kole KPI pokutu 500 Kč?
Byla to pouhá souhra nešťastných náhod. Po dlouhé době jsem v pátek navštívil populární lokál Gazelu, kde se mě ujala jedna slečna jako průvodce večerem. V pozdních hodinách mne požádala o doprovod domů, na co jsem jako správný gentleman bez váhání odpověděl kladně. Když jsem ji ukládal do postele a začal předčítat z románu na dobrou noc, přišla na mě únava a s knihou na obličeji jsem usnul. Aby toho nebylo málo, tak se mi přes noc vybil telefon a nezvládnul mě vzbudit, abych nezaspal...


Jak to děláš, že máš pořád tolik děvčat?

Mám rád ženy a jejich společnost, to je známá věc. Veškerý úspěch je dán šarmem a neodbytností. Žádná však zatím neměla dost trpělivosti, aby se mnou vydržela trochu déle, ale nevadí, své neúspěchy ve vztazích si nahrazuji množstvím, jak se to říká, když není kvalita, tak musí být kvantita.


A co se s tebou stalo, že se teď doslova štítíš alkoholu?

Tento stav je trvalý. Já osobně nemám žádné zkušenosti s alkoholem, což je logické, protože jako sportovec si nemohu dovolit ani v nejmenším porušit životosprávu. V tomto ohledu jsou mi velkým vzorem všichni chlapy z týmu a trenér prcků Elvis.


Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Momentálně všechny žádám, aby návštěvnost tohoto rozhovoru byla nejvyšší ze všech článků přidaných za poslední dva roky. Jinak pro nezasvěcené - máme skupinu na facebooku, kde vás budeme zvát na všechny zápasy, aby jste přišli povzbudit naše mladé a atraktivní sportovce a sportovkyně.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

 

Slzy v očích

Znajíce souvislosti u některých témat bez rozpaků přiznávám, že jsem se velmi pobavil a většinu rozhovoru absolvoval se záchvatem smíchu se slzami v očích. Matador je jen jeden

kvalitka

Hyňo, rozhovor se ti velmi povedl, opravdu kvalitní počtení :) ... Myslim, že opravdu aspirujes na jeden z nejlepších a nejčtenějších článků. A když se tak hezky rozepisuješ o těch slečnách, nechtěl by sis přibrat ještě jednu příjemnou funkci a založit a spravovat nám nejaký ten fanklub (dívčí nejlépe) ?

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll