Vánoční trénink

V úterý 16. prosince pořádal volejbalový oddíl Vánoční trénink pro své svěřence. Akce byla rozdělena do dvou částí. Na 17. hodinu se sešly děti z přípravek a mladší žactvo, od 18:30 patřila plocha haly Na Střelnici starší a zkušenější části oddílu.

Před pátou hodinou, kdy na ploše končil trénink Turům, to v chodbách haly už vřelo. Zhruba 110 dětí čekalo, až budou moci na plac. Hned při úvodním nástupu byli přítomní označeni písmeny, dle kterých byli ve druhé polovině tréninku rozděleni do závodních týmů.

Po lehkém zahřátí, které pro své mladší kamarády rozběháním a rozcvičením zajistila Anička Fiedlerová s Míšou Bolcárovou, si následně děti vzalo do parády šest trenérů, kteří prověřili rychlost reakce dětí na kutálející se/letící míč. Po nezbytné pauze na občerstvení se již závodníci rozdělili do smíšených družstevněných družstev.

Vzhledem k množství účastníků bylo tentokrát závodních týmů celkem 15, každý z nich měl svého vedoucího (st.žactvo, kadetstvo), který dohlížel na hladký průběh závodních disciplín, a dále také sedm nebo osm členů. (K vybavení haly náleží osm laviček a 10 žíněnek, což je pro tolik družstev opravdu málo. Naštěstí nám vypomohl oddíl aerobiku a na trénink nám zapůjčil karimatky a stepy. Děkujeme!)

Líté boje se rozpoutaly v běžeckých disciplínách, do kterých byly postupně zařazovány akrobatické prvky (ano, kotouly) a pomůcky (míče, karimatky, stepy). Vyhráli všichni zúčastnění.

V 18:15 doběhl poslední závodník a po krátkém občerstvení došlo na společné fotografování celého oddílu, kdy mladší členy již doplnili příchozí zkušení borci (a borky!).

Starších členů oddílu tentokrát dorazilo méně, než v předchozích ročnících (úterý je prostě nešťastné pro dojíždějící za prací i za vzděláním). I tak ale proběhl turnaj smíšených družstev na dva hrané sety do 15 bodů za účasti šesti týmů (hráčů/hráček se dostavilo jako na objednávku přesně 36).

A protože si turnaj všichni užívali, hráli sety v každém utkání alespoň do sedmnáctky. Poslední dva týmy na ploše bojovaly o možnost zvítězit v celém turnaji téměř do půl desáté! Jeden bod za remízu nakonec stačil k vítězství DVOJCE, za kterou nastupovali: Jiří Johanides, Štěpán Hlaváček (obhajoba z loňska), Jakub Kočvara, Eva Šimková, Míša Bolcárová, Míša Frantová:

Druhý tým hrál ve složení: Jaroslav Ovad, Jana Bláhová, Iva Drejslarová, Verča Vondrová, Verča Andrlíková, Dan Benko.

Třetí se umístili: Miroslav Odvárka, Jirka Simon, Tereza Kissová, Markéta Šrůtková, Vojta Nespěšný, Jan Kladivo.

Týmy na 4. až 6. místě dosáhly na vítězství ve čtyřech setech. Jediný z nich zvítězil alespoň v jednom zápase - 4. místo: Václav Liška, Vendula Svobodová, Adéla Marvanová, Majda Špačková, Anička Fiedlerová, Vojta Švihel. Další dva celky shodně čtyřikrát remizovaly a dělí se tak o 5. příčku:

Lukáš Siekiera, Monika Šařecová, Terka Baráková, Káťa Šebelová, Verča Hendrichová, Tonda Pelíšek a

Šimon Švihel, Eva Šmejcová, Barča Mašlánová, Anička Vrabcová, Anička Loukotová, Jan Svojanovský.

Rozbor a zhodnocení tréninku proběhlo pod záštitou Robina Šauera v Pizérce.

Další fotky jsou ve fotogalerii na facebooku.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll