Ve Frýdku-Místku i starší žákyně

Víkend  2. – 4. září 2016 strávily ve Frýdku-Místku  nejen naši žáci, ale i starší žákyně ve složení Radka Hendrychová, Zdenička Kladivová, Majda Krejčí, Klára Melicherová, Tonča Meluzínová, Zuzka Mizerová, Šárka Šimková a Majda Vostřelová. Do dějiště Kučerova memoriálu dorazila naše výprava ve večerních (nočních) hodinách. Prvotní komplikace v podobě zpoždění vlaku do Ostravy nám pomohla vyřešit milá paní průvodčí, která kvůli volejbalistkám z celé republiky (stejným vlakem totiž jela i Praha, Česká Třebová a další týmy) zdržela téměř o půl hodiny dva navazující vlaky. Na cílovém nádraží sice půlka naší výpravy odjela po eskalátoru do Frýdku, ale naštěstí se hned vrátila, a tak jsme do školy v Místku, kde jsme byly ubytované, dorazily v plném počtu.

Turnaje se zúčastnilo 16 týmu z Česka, Slovenska a Polska. V základní skupině jsme narazily na tým z Polska, Lanškroun a Olymp Praha B. Naše děvčata se na hřišti z důvodu přechodu do starší kategorie a úplně nového postavení trochu hledala a v setech hraných pouze do 15 bodů tak všechny zápasy prohrála 0:2. Hráčky ale neztrácely bojovnost a chuť hrát a v odpoledních bojích nejprve proti Uherskému Hradišti a potom také proti České Třebové prohrály velice těsně až v tiebreaku a získaly první dva body do tabulky. Poslední sobotní zápas proti polskému týmu naše dívky vybojovaly a slavily své první vítězství 2:0. S konečnými 5 body se Svitavy umístily na třetím místě tabulky a v neděli je čekal boj o 9. ﷓ 12. místo.

V neděli ráno jsme nastoupily proti stejnému polskému týmu jako v sobotu ráno a i přes velké nasazení zápas opět skončil 0:2. V posledním zápase s Bílovcem děvčatům už trochu docházely síly a prohra znamenala konečné 12. místo. Vzhledem k velmi dobrému obsazení turnaje a velké vyrovnanosti všech týmů není pro naše nováčky v kategorii starších žaček 12. místo žádnou ostudou. Hráčky nasbíraly první cenné zkušenosti z velkého turnaje, a proto byla Marcelka (Marcela Smělá)  s výsledkem spokojená a při hodnocení turnaje hráčky pochválila. Chválu na naše děvčata bylo slyšet i z úst trenérů jiných týmů.

Naše starší žákyně tak odstartovaly novou sezónu a nezbývá než se vrhnout do bojů jak v Českém poháru, tak v krajském přeboru.                                         Eva Šimková

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll