Velice důležitý bodový zisk na domácí půdě!

V sobotu jsme doma přivítaly soupeřky ze Znojma. Podle předchozích výsledků to vypadalo, že budeme favorité, což se nám podařilo splnit a připsat si 6 velice důležitých bodů i v omezené a zraněné sestavě!!

Sestava: Fiedlerová Anna (blok), Hendrichová Radka (blok), Hendrichová Veronika (smeč), Kratochvílová Kristýna (smeč), Loukotová Anna (náhra), Motálková Tereza (libero), Šimková Eva (účko), Šrůtková Markéta (náhra, účko), Vondrová Veronika (smeč)

1. Zápas: Svitavy – Znojmo 3:0 (20, 13, 17)

2. Zápas: Svitavy – Znojmo 3:1 (10, -26, 23, 17)

Do zápasu jsme vstoupily trochu nejistě, mírné zmatky na hřišti a chyby na příjmu zapříčinily vyrovnaný první set. Další dějství bylo zcela v naší režii. Soupeř disponoval pouze jednou nebezpečnou hráčkou č. 4 z „handy“, ale podařilo se nám ji dobře bránit a tím ji v útoku „rozložit“.

Do druhého zápasu jsme nastoupily až po dlouhé 1,45hodinové pauze. Holky do něj vlítly jako uragán a soupeřky smetly s desítkou. V druhém setu jsme celou dobu vedly, ale přišly chyby na příjmu a v útoku a set šel do vyrovnané koncovky. Chtěly jsme zápas trochu zdramatizovat pro diváky, takže přišlo vyrovnání na 1:1. Další sety jsme ale měly pod kontrolou a dovedly zápas do vítězného konce. Stále platí to samé, chyby na příjmu a zbytečné odevzdávání míčů soupeři, který nás následně trestá. Jsem ráda, že se mohla zapojit i dlouhodobě zraněná Kristýna a že se postupně dostává do tempa.

Celkový dojem ze zápasu mi ovšem kazí fakt, že jsou holky na hřišti každá sama za sebe a ne jako celek. Bez radosti a energie. Takový výkon nebude stačit v dalším utkání, proti Jehnicím, který odehrajeme v sobotu 22. 10. 2016 v Brně.

Očima hráčky - Verča Hendrichová: „V tomto sobotním zápase proti Znojmu se nám dařilo, oba zápasy jsme s holkami vyhrály, i když jsme musely bojovat s bolestivým ramenem a s chybějícími hráčkami. Trochu nám vázne útok, komunikace na hřišti a radost z každého dobře odehraného balónu. Celkově bych řekla, že jsme se se zápasem dobře popraly.“