VELKÝ NÁVRAT VYSLOUŽILÝCH aneb premiéra se povedla!!!

A JE TO TU!!! Po několika letech se opět našla a sešla parta lidí, kteří se odvážili obnovit ve Svitavách mužskou složku a začít sezónu v KP2! Tento krok si všichni dopředu promysleli a uznali, že je to možné. Vrcholné přípravy probíhaly v průběhu července a také v první polovině srpna.
Bum bum a první zápas 3. 9. proti Vysokému Mýtu byl před námi. Začátek byl klasiky v 10 hodin. My jsme si dali profesionální sraz na 9, abychom vše zvládli nachystat. Ovšem počasí nám na první zápas nepřálo a tak jsme se přesouvali na Rigrovku. Bohužel, od té nám scházely jedny klíče a tak jsme se tam nedostali a tak jsme se vydali na Obchodku s tím, že tam už bychom se dostali ..a taky dostali. Začátek se nám posunul na půl 11, ale to nám problém nedělalo.
Během rozcvičky se začala pomalu, ale jistě zaplňovat hala! Těsně před zápasem jsme diskutovali, zda někteří z nás vůbec překonají tu trému a zvládneme hrát před takovým davem a ještě k tomu doma na první zápas!

Rozhodčí pískl a hra mohla začít. Nervozita byla, ale nedaly jsme ji moc znát a hráli jsme naplno a tak jak nejlépe umíme. Od začátku jsme se drželi nad soupeřem a nedali jsme mu nic zadarmo. Palloušek dal hned ze začátku najevo, když dal hřebík do země ze čtyřky, že na středu vládne on! A taky vládl .. středem jsme mohli hrát jak se nám zlíbilo. Z Klobyho byli taky chlapi z Mýta nešťastní, jelikož jim nedal šanci přehrát balón na naší stranu. Po kůlech to jistil Mirďas, který vždy roztříštil soupeřovi bloky, a taky Piškot, který si zase pohrával se soupeřovou obranou v poli. A na účku nám strašil Pája, jenž ometával bloky. No a náš hlavní dirigent hry byl Nikoušek, který to rozdával jedna báseň a od kterého by se mohl učit ne jeden reprezentační nahrávač .. zvlášť jeho výborné zalejvky! Každopádně celý první zápas byl skoro stále pod našim vedením. Dokázali jsme si udělat náskok a na nějakou dobu ho udržet. Bohužel jsme si také dovolili udělat vždy několik zbytečných chyb, které nás táhly dolů a náš náskok se vždy rázem vypařil. Ovšem koncovky byly vždy naše, zabrali jsem a hráli na 120% a nedali šanci. Hnací silou pro nás byla také atmosféra, kterou tam všichni jak diváci, tak kluci na střídačce vytvářeli. V Polsku na Evropě prý bylo 65000 diváků ..csss, takový humbuk by neudělali, jako teď všichni na Obchodce!
Zápas jsme tedy nakonec vyhráli 3:0 a my slavili první 3 body naší sezóny. Následovala 30 min. pauza a mohl začít další zápas.

Druhý zápas je vždy méně příjemný, když první vyhrajete. To známe všichni. A taky se tak stalo. Soupeř na nás nalítnul a my začali chybovat a neskládali jsme balóny, jako první zápas. První set se táhl až do stavu 27:25, bohužel pro Mýto. To nás hodně srazilo na kolena a měli jsme co dělat, protože začátek 1:6 z našeho pohledu pro nás nebyl úplně ideální. Nic nebylo dobré. Nezablokovali jsme, útok nám taky hořel a stres začal lehce pracovat. Jednoduše jsme se podřídili jejich hře a nemohli jsme se z toho dostat. Proto jsme také dostali s 16 a tekli už 0:2. Před námi 3. set (možná poslední) a my si řekli, že to vše hodíme za hlavu, budeme hrát naši hru a jim nedáme šanci! Hned na začátku dal Pallouš takovou petardu do země, že jsme málem museli vyměnit podlahu. To nás nakoplo a začali jsme hrát jako o život! Žádný balón nám nespadl bez boje. Bum bum ..Mirďas to drtil na kůlu, kde si mohl vybírat, zda to štípne do lajny nebo do digi. Rozhozené to bylo tak, že soupeř nevěděl kde blokovat. Byli jsme jako parní válec, co nejde zastavit. Taky konec setu se stavem 25:12 pro nás byl jednoznačný. 4. set byl na stejném principu. Hráli jsme bojovně, s chutí, radostí a velkým nasazením. Asi tak od stavu 10:7 se dostal Nikoušek na podání. Stav 15:7 a já si začal říkat, že je to už možná sobecké od něj, furt jen podávat a nenechat nás hrát. Za stavu 18:7 jsme museli přemlouvat naše fanoušky, aby ještě zůstali, že náš Nikoušek nebude už dávat esa a nechá zahrát i ostatní. 19:7 a "konečně" kazí podání. Chlapi z Mýta už asi pochopili, že to nemá moc smysl tenhle set a tak jsme nakonec vyhráli 25:13.
Přišel kratší ale o to těžší set - tiebreak. Buď budeme mít další 2 body a nebo jen 1. My jsme si samozřejmě šli pro ty dva. Začátek 5:1 byl velmi pozitivní. Navázali jsme na předešlé dva sety. Soupeř se trochu zmátořil a strany jsme točily za stavu 8:6 pro nás. Tento dvoubodový náskok jsme udrželi do stavu 11:8, kdy jsme pak už jen body přidávaly a soupeře k ničemu nepustili. Stav 15:9 pro nás znamenal další dva body a celkových 5 bodů!!!

Celkově jsme začali velmi dobře. Příjem jsme měli velmi dostačující a útok jsme měli taky na dobré úrovni. V obraně na síti jsme tento dvojzápas excelovali. Sice máme ještě co pilovat, ale na první zápas bych řekl, že to bylo slušný!
Ještě jednou bychom chtěli moc poděkovat všem, co nás přišli podpořit! Bylo to naprosto perfektní a hrálo se v tom výborně.
Další zápas hrajeme příští pátek 8. 9. opět doma s Třebovou. Kde a kdy ještě musíme dořešit, ale dáme včas vědět a budeme rádi, když opět přijdete za fandit a podpořit! Těšíme se na vás!
A kdo se podílel a bude podílet na této sezoně?
Zoiki, Michalis, Lukíno, Piškot, Mirďas, Saša, Johy, Pája, Kloby, Pallouš, Dan a Číža.