Ženy "A": 2 výhry, ale sestupová tajenka stále nevyluštěná

V sobotu k nám přijely břeclavské volejbalistky, které už delší dobu okupují v tabulce čtvrtou příčku. Řeknete čtvrté místo a dvě kola do konce soutěže, ty jsou jasně za vodou, ale chyba!!! Sobotní výsledky tabulkou zase pěkně zatřásly a teoreticky se může na devátem - sestupovém (nebo barážovém?) postu ocitnout kterékoliv družstvo ze 4. až 9. místa. Tomu já říkám maso.

Na podzim jsme v Břeclavi dvakrát prohrály, ale zápasy to byly parádní, co se kvality volejbalu týká. Jejich hráčky byly podstatně vyšší než naše (jen Oli by si s nimi mohla popovídat z očí do očí) a tuto velkou volejbalovou přednost úročily především v útoku a na blocích. My jsme byly zase šikovnější v obraně, takže to byl boj, jak se patří. Samozřejmě jsme se teď pořádně chystaly na odvetu, hraje se totiž doslova o každý set. V případě rovnosti bodů rozhoduje o konečném umístění v tabulce poměr setů. Ten nám vychází zatím hodně dobře - 60:56 (1,07). Ale jistotu dávají jen a jen body, tedy vyhrané zápasy.

TJ Svitavy - Lokomotiva Břeclav 3:0 (19,24,14); 3:0 (20,20,21);   1. utkání: Soupeřky přijely bez první nahrávačky (zraněná) a taky bez nejvyšší a nejzkušenější Fabikovičové (odešla hrát extraligu do slovenské Senice). Ačkoliv se nám zpočátku nedařilo na servisu a ani příjem nebyl na jedničku, vypracovaly jsme si slušný bodový odstup (14:8, 18:9). Po naších chybách v obraně soupeřky trochu rozdíl stáhly, ale set skončil naší jasnou převahou. Druhý set byl z obou zápasů nejvyrovnanější. Polevily jsme v útoku, přidaly několik opravdu zbytečných nevynucených chyb a hned byl stav srovnaný. Obě strany přidaly na servisu a bylo moc dobře, že jsme, byť nejtěsnějším rozdílem, koncovku uhájily.  Poslední set se oehrál zcela v naší réžii. Dvě bodové šňůry do poloviny setu nám dodaly na klidu a herní pohodě. Břeclavské volejbalistky měly potíže s příjmem, útok byl čitelný, takže jsme si "mohly dovolit" dokonce i špatné postavení. Konečný rozdíl 25:14 dostatečně vypovídá o situaci na palubovce. 2. utkání: Čekala jsem, že se "do toho" břeclavské volejbalistky po přestávce pořádně "obují". Nechtělo se mi věřit, že se o výhru nepoperou. Ale nic moc se nedělo, řekla bych odevzdané, jako by se jim ani nechtělo. Jejich hra byla tentokrát jen slabým odvarem toho, co předváděly na podzim. Ale to není u ženského volejbalu zas tak neobvyklé, samy to známe moc dobře. Jednou hop, podruhé trop. Tentokrát to bylo pro nás hop - i druhý zápas jsme vyhrály bez ztráty setu, zcela zaslouženě. V tabulce jsme si sice polepšily, ale jen o skóre. Tlačenice a minimální bodové rozdíly mezi šesti družstvy (4.-9.) zůstaly. Sestava: P. Němečková, K. Sezemská, K. Vykydalová, K. Bláhová, R. Jelínková, M. Fröhdeová, M. Šařecová - V. Svobodová, L. Šimková

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/1097', '', '172.20.0.29', 0, '2oaolsv79717cjptp1qcgt5usc2qkous', 0, 1713537455) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174