Ženy "B": Doma plný počet bodů, Martino - parádní výkon!

Naše ženská (spíš dívčí, nebo skoro holčičí?) omladina, tedy béčko, se po čtyřech zápasech na hřištích soupeřek poprvé v neděli představilo doma - na našich parádních hřištích. Domácí prostředí zabralo, Hlinsku jsme nepustily ani bod. Zápasy to byly moc hezké, kdo jste se byli podívat, určitě potvrdíte!!!

TJ Svitavy "B" - SKO Hlinsko 3:0 (23,13,19); 3:1 (-13,21,19,20); Začátek prvního zápasu byl - no nemastný, neslaný.  Na hřišti ticho a klídek. Některé ještě pospávaly, tak proč rušit řevem, že jo?! Trošku zmatky v obraně a v útoku míče jen tak "polechtané", aby náhodou neskončily až na antuce a neodřely se. Ale to bylo opravdu jen na začátku! Pak se děvčata rozehrála doopravdy (myslím to smrtelně vážně!!!) k moc hezkému výkonu. Nastala totiž jedna zásadní změna - hrály jsme útočně!!! Poprvé, co se toto družstvo dalo dohromady, podpořily dobrou obranu i úspěšné smeče - a ne pouze ojedinělé a ne od jediné hráčky. Hned to byl pohledný volejbal a myslím, že i samotné hráčky musely mít ze hry radost.

Po hladké výhře v prvním zápasu přišlo uspokojení - jako že to půjde samo. A ono nešlo, první set v odvetě jsme prohrály. Naštěstí jsme byly schopné vrátit se ke "své" útočné hře a radovaly jsme se i po druhém zápasu. Za pochvalu stojí ještě jedno - při obměně sestavy jsme se nesložily a "novou" hráčku ostatní "podržely", než se dostala do hry. Sečteno, podtrženo - bylo to v neděli "dost dobrý"!!!

Poznámky: 1/ Jestli Marťa Ješinová u volejbalu vydrží, věřím, že o jejím smečařském stylu se bude jednou diskutovat v odborných volejbalových kruzích, a bude o něm napsaná aspoň diplomová práce. Martina hrála výborně, zejména první zápas byl doslova její. 2/ Wendy Svobodová se stává vůdčí osobností týmu, myslím, že si na tuto roli už zvyká. Není to jednoduché, to vím, ale družstvo takovou hráčku musí mít. V obraně, v poli a na servisu výborně a jak jinak, když si nechala nahrávku před sebou, byl bod. z útoku. 3/ Že se naše obrana lepší a lepší, na tom má lví podíl Zuzka Odvárková jako libero. Jestli se jí tato role bude líbit a ještě ji zapojíme víc do nahrávky (jako libero) a přinutíme ji obranu hlasitěji dirigovat, družstvu to prospěje, jé je! Tak a o ostatních zase příště.

Sestava: Šimi (N), Holy (U), Wendy a Brůža (B), Marťa a Natka (S), Zuzka (L); střídaly Kamila (S), Helča (N)

FOTO

NOVÉ FOTKY

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll