Ženy „A“: Dva tie-breaky (druhý 25:27!!!), no comment!

Volejbalistky Litovle - naše sobotní soupeřky. Nehrají sice letos (zatím!) špici tabulky, jak jsme u nich byly zvyklé v minulých sezónách, ale taky je pravda, že soutěž je letos tak vyrovnaná, jako ještě nebyla (co ji hrajeme). V každém případě však kvalitní družstvo, které má vždy ve svém středu aspoň dvě opory, dirigentky, které tým táhnou, rozhodují. Tentokrát to byly především L. Josefovská (č.3), P. Kreuzziegerová (č 1),...

TJ Svitavy – TJ Tatran Litovel 2:3 (21,-24,21,-20,-11); 2:3 (24,-9,21,-23,-25); Plných 10 setů, čtyři a půl hodiny hry, s výjimkou jediného setu - 9:25 ve všech ostatních devíti bitvy od začátku do konce. Radovaly se však dvakrát litovelské hráčky a čtyři body si odvezly domů. Procházet podrobně jednotlivé sety – to by byl jen nemastný, neslaný odvar toho, co se dělo na palubovce. Tak jen několik poznámek.

1. utkání: Na začátku nervozita, trochu zmatky v obraně, nevynucené chyby obou družstev, málo lehkosti, hodně dřiny, ale set jsme vybojovaly. 2. set mohl, z mého pohledu, rozhodnout. Nemohly jsme sice na začátku míče "položit", prohrávaly jsme už 10:16, ale krásně jsme stav srovnaly, dostaly soupeřky pod tlak, byly v laufu. Vedly jsme ještě 23:22, ale konec nezvládly - 24:26. To byla obrovská škoda, pro nás snad rozhodující okamžik utkání. I dál se bojovalo  jako o život, dlouhé výměny, pestrý útok, odměnou nám bylo vedení 2:1. Přetahovaná o body pokračovala, koncovku 4. setu jsme soupeřkám opět ulehčily nevynucenými chybami. A byl tu první sobotní tie-break. Stav 4:4, 4:8 - točily se strany. Parádní srovnání na 10:10, bez chyb jsme ale do konce hrát nevydržely.

2. utkání: Na začátku jsme pořád dotahovaly, srovnaly jsme teprve na 19:19 a dobře sehrály koncovku - 26:24. 2.set = z naší strany bída - hrály jsme špatně, hodně jsme dávaly soupeřkám míče zadarmo, jedna chyba za druhou - zcela jsme vyklidily bitevní pole. Dobře sehrané útočné akce v koncovce rozhodly další set pro nás. 4. set mě bude strašit hodně dlouho. Od záčátku jsme tlačily útokem, výborně jsme bránily a hned přecházely do rychlých protiútoků. Hezký volejbal - 20:12, 21:14. A konec!!! Dál už platí no comment - výsledek setu 23:25. Popsat se to prostě nedá. Druhý tie-break dal zabrat i pořádně otrlým - konečný stav na ukazateli 25:27 hovoří za vše. Měly jsme osm mečbolů, Litovel pět, zkrácený set trval plných 30 minut. A tadost opět na litovelské straně.

Závěr: Smůly už jsme si vybraly vrchovatě, to si myslím. Mašinu jsme měly dobře rozjetou, ale nějak se nám zadrhla. Tak ji pořádně namažeme a roztlačime, ne?  Hrály: Němečková, Sezemská, Bláhová K., Pachovská, Odvárková, Vykydalová, Fröhdeová, Bláhová J., Šařecová, Svobodová, Šimková.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/968', '', '172.20.0.29', 0, 'jjtlp7jb7q4sbete630aatsa696fn9hs', 0, 1714127941) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174